iWant

Podívejte se, jaké aplikace pro Apple Watch chystají čeští vývojáři

iWant

Jen hrstka amerických vývojářů dostala od Applu šanci zkoušet své aplikace pro Watch předem v tajných laboratořích. Aplikace pro jablečné hodinky se ale vyvíjejí i v České republice. Na co se již za dva týdny můžete těšit? Tedy za předpokladu, že jste měli štěstí a dokázali jste si obstarat Watch hned pro první dny prodeje.

Vyvíjíte aplikaci pro Apple Watch? Napište nám! Seznam českých aplikací pro jablečné hodinky se chystáme pravidelně aktualizovat.

Chůvička 3G, Psí Chůvička a Geotag Photos Pro

Podpory pro Apple Watch se dočkaly tři nejprodávanější aplikace úspěšného vývojářského studia TappyTaps. První z aplikací je úspěšná Chůvička 3G (Baby Monitor 3G), která umožňuje prostřednictvím jakýchkoli dvou Apple zařízení na dálku pohlídat vaše dítě. Aplikace se pyšní především jednoduchou obsluhou, neomezeným dosahem díky podpoře WiFi i mobilní sítě 3G a LTE, kvalitním přenosem zvuku oběma směry, přenosem videa i bezpečností a spolehlivostí.

[youtube id=“44wu3bC2OA0″ width=“600″ height=“350“]

Velice podobně pak funguje také Psí Chůvička (Dog Monitor), druhá aplikace od TappyTaps s podporou Apple Watch. Ta je pouze uzpůsobena pro hlídání vašich domácích mazlíčků, ale její účel i zpracování je prakticky totožné. Zatím poslední aplikací těchto vývojářů s podporou hodinek od Applu je pak nástroj Geotag Photos Pro. V tomto případě se jedná o pomůcku pro amatérské i profesionální fotografy, kteří chtějí své snímky jednoduše opatřovat geolokačními údaji. Hlavní doménou nástroje je pak energetická efektivita, jednoduché ovládání, pokročilé možnosti nastavení či třeba kompatibilita s Lightroomem od Adobe a jakýmkoli digitálním fotoaparátem.

Všechny tři aplikace jsou v App Storu ke stažení za shodnou cenu 3,99 €.


Yes or No: Watch

Aplikací s podporou Apple Watch, která je spíše pro zkrácení volné chvíle a pro pobavení, je Yes or No: Watch. Tato humorná aplikace je určena k rozseknutí složitých dilemat a jejím jediným úkolem je náhodně zobrazovat dva výroky – Ano a Ne.

yes_or_no_watch

Yes or No: Watch umí jednoslovně odpovědět na jakoukoli otázku, a to v deseti různých jazykových mutacích. Mezi jazyky, které aplikace ovládá patří angličtina, němčina, čeština, španělština, francouzština, italština, ruština, japonština, čínština a korejština. Přislíbena je do blízké budoucnosti i podpora dalších jazyků.

Aplikace je univerzální pro iPad, iPhone i právě Apple Watch a ke stažení je za 0,99 €.


Focus

Zajímavou českou novinkou s podporou Apple Watch je také Focus od vývojáře Petra Le. Focus je v podstatě klasickou to-do aplikací, která elegantním způsobem shromažďuje vaše úkoly a umožňuje je pomocí gest spravovat. Aplikace přináší moderní barevné rozhraní, jež stylem připomíná Material design, který využívá Google u svého nejnovějšího Androidu Lollipop.

[vimeo id=“125341848″ width=“600″ height=“350″]

Foucs umožňuje přehledný přístup k nadcházejícím i splněným úkolům, umožňuje úkoly plánovat i u nich nastavit například opakování. V podstatě všechny funkce aplikace je navíc možné již nyní využívat i skrze Apple Watch. Aplikace v App Storu vyjde na 1,99 €.


OXO Tic Tac Toe Watch

V App Storu se objevila také první česká hra pro Apple Watch, jíž jsou piškvorky OXO Tic Tac Toe Watch od brněnského týmu MasterApp Solutions. Princip hry je jednoduchý. Jedná se o klasické piškvorky a účelem je umístit symboly X a O do vodorovné, vertikální či diagonální řady v poli o rozměrech 3×3.

OXO_Tic_Tac_Toe_Watch

Sami tvůrci o své hře tvrdí, že je díky třem předvoleným obtížnostem zábavná pro lidi všech věkových kategorií. Prozatím je k dispozici režim jen pro jednoho hráče, ale již brzy by vývojáři měli přijít i s multiplayerem, takže si piškvorky zahrajete i se svými kamarády.

OXO Tic Tac Toe Watch budou během dne v App Storu k dispozici v univerzální pro iPhone, iPad i Apple Watch. Stažení hry a prvních pár her je zdarma. Za další porci zábavy si však budete muset připlatit.


Arrive – private GPS location sharing

Arrive_showcase

Jednou z první českých aplikací, jež dorazila na Apple Watch, je také Arrive od tvůrců ze studia Flow. Vývojáři této firmy pracují celkem na 3 aplikacích pro hodinky od Applu, ale Arrive je zatím z trojice jediným hotovým a veřejným produktem. Aplikace je jednoduchým pomocníkem, jehož úkolem je oznámit druhé straně, že už někde jste, nebo že tam naopak ještě nejste a za jak dlouho tam budete.

Princip aplikace je jednoudchý. Uživatel aplikace pomocí iPhonu nebo Apple Watch během pár vteřin pošle SMS, ve které je přiložen odkaz s vaší pozicí na mapě. Adresát si zprávu otevře buď v aplikaci, nebo v internetovém prohlížeči, a může se podívat, kde se právě nacházíte. Čas, po který je vaše poloha skrze odkaz viditelná, si před odesláním zprávy bleskově nastavíte sami. Na výběr jsou intervaly od 5 minut až do 5 hodin. Sdílení je navíc zcela anonymní a nevyžaduje přihlášení.

Možnost takovéhoto sdílení polohy je velice užitečné a jeho využití samozřejmě záleží jen na vás. Aplikace může posloužit, když víte, že nestíháte schůzku, a chcete druhé straně názorně a jednoduše ukázat, jak na tom jste. V soukromém životě pak aplikaci poslouží naopak v případě, že budete chtít od svých dětí snadno získat signál, že již v pořádku dorazily do školy. Mimořádně šikovná je aplikace ale také pro ty, kteří se chtějí snadno a elegantně najít v přelidněných prostorách.

Různých scénářů, kdy se aplikaci může hodit, je zkrátka mnoho. Obrovskou výhodou aplikaci pak je, že ji můžete využít kdykoli, a to bez ohledu na to, zda ji má váš adresát také nainstalovanou.


Annie Baby Monitor

[vimeo id=“119547407″ width=“620″ height=“350″]

Hodinky Apple Watch bude hned od počátku podporovat také česká digitální chůvička Annie Baby Monitor. Chůvička Annie nabízí uživateli prostřednictvím jakýchkoli dvou iOS zařízení vytvořit šikovný systém pro monitorování až čtyř dětí. Skrze iOS zařízení a jeho mikrofon můžete snadno utišit své plačící dítě, a to díky podpoře Apple Watch i ze svého zápěstí.

Aplikace funguje i přes mobilní síť, takže monitoring bude fungovat na jakoukoli vzdálenost. Annie se pak pyšní i řadou šikovných vychytávek, jako je třeba upozornění na nízký stav baterie u zařízení, které hlídá vaše dítě. Vývojáři dali při vývoji přednost podpoře Apple Watch před funkcí videa. Také ta je již ale připravena a v některé z příštích aktualizací tak bude současná verze audiochůvičky doplněna i o přenos videa.

Aplikace je v App Storu ke stažení zdarma a za její využívání v rámci rodiny zaplatíte jednorázový poplatek 3,99 €. Za zmínku stojí, že tato aplikace neunikla ani pozornosti známého webu 9to5Mac, který ji zařadil do svého výběru nejlepších aplikací s podporou Apple Watch.


WorkoutWatch

WorkoutWatch

Zatím poslední českou aplikací s podporou Apple Watch, o které víme, je WorkoutWatch. Tato aplikace poslouží k jednoduchému zaznamenávání cviků při tréninku v posilovně. Uživatel si snadno zadá do aplikace své oblíbené cviky a následně již jen zaznamenává počet opakování a zátěž, se kterou posiloval. Sportovec navíc okamžitě vidí, jak si vedl při minulém tréninku, a ví, na čem má stavět.

Hodinky Apple Watch podporuje již aktuální verze aplikace s označením 2.1 a vy tak své výkony budete moci pohodlně zaznamenávat i ze svého zápěstí. Zvláště v posilovně jistě oceníte, že nebudete muset neustále sahat pro telefon a rozptylovat se tak od cvičení.

Aplikace nabízí 300 předdefinovaných cviků, které jsou přehledně rozřazeny do kategorií, takže se v nich budete snadno orientovat. Je ovšem možné i vytvořit si vlastní cvičení. WorkoutWatch vedle toho potěší i integrací Apple Heath, takže své tréninky a spálené kalorie, které aplikace na základě cvičení vypočítavá, uvidíte i v aplikaci Zdraví.

[app url=https://itunes.apple.com/cz/app/workoutwatch-easy-to-use-gym/id934237361?mt=8]

App4Fest

App4Fest_Apple_Watch

Další užitečná česká aplikace pro Apple Watch se jmenuje App4Fest. Vyvinulo ji studio Ackee a jedná se o aplikaci, kterou využívají pořadatelé hudebních a filmových festivalů, když chtějí dát návštěvníkům mobilního průvodce, s jehož pomocí se snadno zorientují ve festivalovém dění. Díky App4Fest mají návštěvníci přístup ke kompletnímu programu, přehledu kapel nebo filmů, umístění stagí nebo sálů a dalším užitečným informacím.

Aplikace umí uživatele také upozornit, když jde na scénu jeho oblíbená kapela nebo začíná film, který ho zajímá. Díky optimalizaci aplikace pro Apple Watch bude mít uživatel celé festivalové dění ještě blíž. „Notifikaci na mobilním telefonu, který nosíte v kapse, můžete snadno přeslechnout. Díky upozornění na hodinkách máte jistotu, že neminete filmy nebo interprety, na které jste se těšili,“ dodává Josef Gattermayer, spoluzakladatel a technický ředitel vývojářského studia Ackee.

[app url=https://itunes.apple.com/cz/app/app4fest/id576984872?mt=8]
 • Fila

  Takze arrive je prakticky find my friends. Chuvicka je na ho*no.

  Ale ten workout watch vypada fakt dobre. Rozhodne jedina aplikace z predstavenych kterou bych si do hodinek stahl.

 • HonzaaD

  Ja pouzivam delsi dobu na sdileni polohy http://glympse.com tak sem asi nepochopil v cem je Arrive jina?

 • boocheck

  Proč by měla být chůvička na ho*no. Kdo má malé děti,tak chůvičku často řeší.
  Stále nemohu uvěřit, že se za takové peníze budou masově prodávat hodinky. Pak že lidi nemaj prachy…

  • fila

   protoze kupovat 2 izarizeni za desitky tisic jako chuvicku mi prijde naprosto ujety. zvlast kdyz klasicka walkie-talkie chuvicka na baterky se da poridit za par stovek a odvede naprosto stejnou praci. takze totalne postradam smysl.

   • HP

    jako rodic co si presne z toho duvodu poridil walkie-talkie mohu prohlasit ze ne nenahradi, pak jsem poridil chuvicku s dychacim monitorem (cca 3 tis kc)… ta jela ok, ale realne dva iphony s SW chuvicky funguji minimalne stejne. Myslenka je jina -mas IP jen si porid sw za par eur.

 • Karel

  Poradíte někdo, jak nejlépe najít české vývojáře aplikaci pro IPhone? Nebo je lepsi se obrátit na zahraniční vývojáře? Potřebuji vytvořit aplikaci, díky niž by bylo možné ovládat prostřednictvím bluetooth náš produkt zaměřený na zdraví.

  • PavelD

   Obraťte se na TouchArt.cz.

   • slanecek

    Zkuste anywhere.cz

    • Karel

     Dekuji za doporučení :)
     K

   • Karel

    Moc dekuji, urcite se na ne s důvěrou obrátíme :)

    K

  • Misneit

   Mobilní aplikace pro iPhone dělají nejlépe v ackee.cz

   • Karel

    Moc dekuji za doporučení.

    K

 • his1212

  You can catch all detail of Apple Watch Specification, Price and Release Date using this.

  howtoisolve.com/apple-watch-2015-price-specifications-and-release-date/

 • japezzz

  App Focus, taky mohla podporovat češtinu za 60.- kč ¨

  • Petr Le

   Aplikace neobsahuje mnoho anglického textu a obsah tvoří především uživatel. Nastavení v češtině bude brzy v updatu.

 • Pavel

  Ach jo! Všechno jenom kraviny! Snad jen chůvička by mohla mít trochu smysl?