Zavřít reklamu

Jablečné hodinky Apple Watch se postupem času stávají čím dál tím vyspělejšími. Zatímco prvotní verze Apple Watch neuměla prakticky nic, tak Series 5, společně s nově představeným watchOS 7, mají například integrovanou GPS, kompas a mnoho dalších skvělých funkcí, díky kterým můžete kontrolovat vaši aktivitu, apod. Mnoho lidí však využívá Apple Watch spíše jako nástroj, kterým mohou rychle ovládat určité funkce, anebo zobrazovat notifikace. Na Apple Watch si tak bez problémů můžete nastavit zobrazování notifikací ze Zpráv, Messengeru, apod. Kromě toho si můžete také nastavit, aby se vám zobrazovaly zprávy z aplikace Mail.

Podívejte se, jakým způsobem můžete spravovat Mail z vašich Apple Watch

I přesto, že mají Apple Watch opravdu malý displej, tak se na nich dá dělat opravdu mnoho různých věcí – až byste mohli být překvapeni. Jednou z těchto věcí je například možnost pro správu vaší e-mailové schránky z aplikace Mail. Pokud chcete Mail na vašich Apple Watch používat, tak je nutné, abyste v seznamu aplikací otevřeli tu s názvem Pošta. Jakmile ji otevřete, tak si můžete otevřít některé e-mailové schránky, které pochází z e-mailových účtů, které máte přidány ve vašem iPhonu. Popřípadě můžete samozřejmě napsat úplně novou zprávu – stačí na hlavní obrazovce přejet prstem směrem dolů. Po otevření některé ze složek si můžete e-mailové zprávy jednoduše prohlédnout. Kromě prohlížení však s maily můžete i dále pracovat – včetně odpovězení. Pokud tedy chcete s nějakou mailovou zprávou pracovat, tak ji na displeji Apple Watch jednoduše rozklikněte. Pokud bylo v rámci jedné konverzace více mailů, tak si můžete vybrat, kam se v rámci vlákna přesunete. V případě, že chcete na zprávu odpovědět, tak stačí, abyste sjeli úplně dolů, kde tuto možnost naleznete. Po klepnutí na Odpovědět se zobrazí předpřipravené zprávy, popřípadě můžete zprávu nadiktovat. K dispozici je samozřejmě raké více možností, například pro odpovězení všem, anebo pro archivaci.

Nastavení notifikací a účtů

Odpovídání na Apple Watch samozřejmě není úplně komfortní, každopádně pokud už k tomu dojde, tak si můžete být jisti, že se vám to podaří. Jak už jsem zmínil v úvodu, tak mnoho uživatelů používá Apple Watch k zobrazení notifikací, a to právě například z aplikace Mail. Pokud si chcete tyto notifikace přenastavit, anebo pokud si chcete zvolit složky, které budou v rámci Apple Watch k dispozici, tak prvně přejděte do aplikace Watch. Zde se dole ujistěte, že se nachází v sekci Moje hodinky, a poté sjeďte níže, dokud nenarazíte na možnost Mail, kterou rozklikněte. Zde už si níže v kategorii Nastavení Mailu můžete Mail na Apple Watch nastavit:

  • Účty: zde si můžete vybrat účty, které budou na Apple Watch k dispozici.
  • Zahrnout: v této sekci si můžete nastavit schránky, které mají být v Apple Watch k dispozici.
  • Náhled zprávy: zde si můžete nastavit, jakým způsobem se (ne)zobrazí na Apple Watch náhled zprávy.
  • Výchozí odpovědi: v rámci Pošty v Apple Watch můžete na maily odpovídat výchozími odpověďmi, zde si je můžete změnit.
  • Podpis: pokud odešlete Mail z Apple Watch, tak k němu můžete připojit podpis – ten nastavíte právě v této sekci.

V případě, že v sekci s názvem Účty nevidíte vaši e-mailovou adresu, tak je nutné, abyste ji měli přidanou přímo v iPhonu. Pokud e-mailový účet v iPhonu nemáte přidaný, tak přejděte do Nastavení, kde sjeďte o něco níže, dokud nenarazíte na možnost Hesla a účty, kterou rozklikněte. Zde stačí klepnout na Přidat účet a účet pomocí průvodce jednoduše přidat.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.