Zavřít reklamu

Přestože se na našem magazínu únikům informací o chystaných produktech věnujeme sporadicky, vzhledem k tomu, že v posledních hodinách a dnech kolují po internetu dle všeho reálná schémata letošních iPhonů 15 a 15 Pro, byl by zřejmě hřích se na ně blíže alespoň v rychlosti nepodívat. Schémata toho totiž o novinkách odhalují relativně dost a v lecčem jsou i poměrně překvapivá.

Hned na úvod se skoro až chce říci, že pokud vám v předešlých letech přišly základní iPhony a iPhony Pro velmi podobné, letos bude v tomto směru zřejmě zlomový rok, který tyto modelové řady výrazně oddělí. K jinému procesoru, materiálu na rámečku či fotoaparátu se totiž přidá dle všeho i jiný typ bočních ovládacích tlačítek, užší rámeček kolem displeje a dle všeho i rozměry jako takové. Nevíme sice, zda se iPhony Pro zmenší, nebo naopak iPhony 15 zvětší, ale rozdíl v jejich výšce je na schématech jasně patrný.

Pozastavit se musíme i u výše zmíněných bočních tlačítek, kdy zatímco u základních iPhonů nasadí Apple stejné řešení jako v předešlých letech ve formě fyzických spínačů, řada Pro se dočká haptických tlačítek, která by měla fungovat podobně jako Home Button u iPhonů SE 3. Díky tomu by se tak měla u řady Pro mimo jiné zvýšit odolnost proti poškození, ale třeba i voděodolnost a prachoudolnost. Výraznou změnou rovněž projdou fotoaparáty, které sice vypadají na první pohled stejně jako v předešlých letech, ale zatímco u řady 15 zůstanou víceméně stejně vystouplé, u iPhonů 15 Pro se Apple odhodlá k jejich výraznému „vytažení“ z těla, kvůli čemuž budou alespoň podle schémat působit robustněji než kdykoliv předtím.

Je tu však samozřejmě i pár věcí, ve kterých se iPhony shodnou a které u nich budou hrát dozajista velmi důležitou roli. Schémata totiž potvrdila nasazení Dynamic Islandu i u základních iPhonů, což lze označit jako velký příslib do budoucna. V současnosti je totiž Dynamic Island využíván poměrně malým počtem aplikací a právě jeho rozšíření na více telefonů by tak mělo vývojáře konečně „dokopat“ k tomu, aby jej začaly jejich aplikace podporovat. Zapomenout ale nesmíme třeba i na nabíjecí port, kterým se vůbec poprvé v historii iPhonů stane USB-C. To nahradí v obou modelových řadách Lightning a přestože bude u základních iPhonů 15 zřejmě pomalejší než u řady Pro, kompatibilitu s USB-C příslušenstvím otevře stejnou.

.