Zavřít reklamu

Apple Watch Series 3 jsou tady s námi už téměř 4 roky. Tento model byl totiž představen v září roku 2017, kdy se světu ukázal po boku revolučního iPhonu X. Ačkoliv tento model postrádá některé novější funkce, kdy například nenabízí EKG senzor, stále se jedná o vcelku oblíbenou variantu, která je mimochodem stále oficiálně v prodeji. Má to ale jeden háček. Uživatelé už delší dobu hlásí, že nejsou schopni své hodinky, z důvodu nedostatku volného místa, aktualizovat. Na to má ale Apple poměrně zvláštní řešení.

Třetí generace jablečných hodinek totiž nabízí pouze 8GB úložiště, které už dnes zkrátka nestačí. Navzdory tomu, že někteří jablíčkáři v hodinkách prakticky nic nemají – žádná data, aplikace, nic podobného – přesto nejsou schopni je aktualizovat na novější verzi watchOS. Doposud se kvůli tomu objevovala hláška s tím, aby uživatelé smazali některá data a umožnili tak stažení updatu. Apple si je tohoto nedostatku dobře vědom a spolu se systémem iOS 14.6 přináší kuriózní „řešení.“ Nyní se totiž zmiňovaná hláška změnila. Při pokusu o aktualizaci vás iPhone poprosí o to, abyste hodinky odpárovali a provedli kompletní obnovení.

Dřívější koncept Apple Watch (Twitter):

Tímto gigant z Cupertina zároveň naznačuje, že žádné efektivnější řešení pravděpodobně nedokáže nabídnout. V opačném případě by totiž určitě nepřistupoval na takto nepraktickou a mnohdy až otravnou praktiku, která se stane trnem v patě samotných uživatelů. Jestli kvůli tomu dojde ke zlevnění modelu a už se nedočká podpory systému watchOS 8 je prozatím nejasné. Odpovědi by každopádně měla přinést nadcházející vývojářská konference WWDC21.

iOS-14.6-and-watchOS-update-on-Apple-Watch-Series-3
Uživatel AW 3 z Portugalska: "Pro aktualizaci watchOS, odpárujte Apple Watch a pomocí aplikace v iOS je znovu spárujte."
.