Zavřít reklamu
iWant

Populární fotoaplikace Darkroom je nyní k dispozici pro iPad

iWant

Populární aplikace pro úpravu fotografií Darkroom, se dočkala nové verze s číslovkou čtyři. Ta přináší mnoho zajímavých změn a novinek, mezi ty nejzajímavější zcela jistě patří spuštění plnohodnotné aplikace pro iPad, na kterou čekalo obrovské množství uživatelů.

Komplexní možnosti úprav fotografií ve velice populárním nástroji Darkroom jsou nově k dispozici i uživatelům iPadů, a to ve formě nativní aplikace která umí snad vše, co od ní uživatelé požadovali. Verze aplikace pro iPad tak není jen roztaženým portem té iPhonovské, naopak. Vývojáři přizpůsobili uživatelské rozhraní a ovládání tak, aby na plno využívalo potenciál špičkového tabletu, kterým iPad bezesporu je. Plnohodnotná podpora iPadu se následně představuje mimo jiné v kompatibilitě s režimem Split Screen, možnostmi importu Portrait fotografií, RAWů, klávesových zkratek a mnoho dalšího.

Nová je také kompletní integrace s úložištěm na iCloudu. Odpadají tak časté problémy s duplicitními soubory, kdy si fotoeditory importují snímky z galerie a dělají duplicitní soubory pro jejich potřebu. V případě Darkrook tak uživatelé šetří jak místo na úložišti, tak čas při zpracování fotografií.

Vývojáři se také kasají tím, jak přímočaré a jednoduché používání aplikace je, a to i v případě „profesionálních“ nástrojů. Manipulace s nimi byla údajně optimalizována na co nejlepší úroveň a uživatelé by tak z ergonomického hlediska neměli narazit na žádné problémy. K čemu jsou výkonné nástroje, když je velmi složité a krkolomné je používat…

Nový update přináší překopané uživatelské rozhraní, které se dokáže adaptovat na typ zařízení, na kterém je Darkroom spuštěn, navíc plně využívá ovládacích gest integrovaných do iOS. O možnosti využívání klávesových zkratek (a to jak ze softwarové, tak z připojené hardwarové klávesnice), jsme psali výše. Samozřejmostí je také inovovaný správce souborů, a další podstatné novinky jako je barevný histogram, upravené nástroje a jejich slidery apod. Aplikace Darkroom je v základní verzi ke stažení zdarma, link do App Store najdete zde, kompletní představení všech novinek pak zde.