Zavřít reklamu

Nativní Poznámky můžete pohodlně a efektivně používat nejenom na vašem iPhonu či iPadu, ale také na Macu. Při práci s touto užitečnou aplikací v prostředí operačního systému macOS se vám jistě bude hodit naše dnešní pětice tipů a triků.

Přílohy z iPhonu

Vytváříte na Macu novou poznámku a chtěli byste k ní připojit například vyfocený dokument, který vám leží na stole? Pokud máte po ruce iPhone, můžete s jeho pomocí snadno a rychle přidat k poznámce novou fotografii. V horní části okna s novou poznámkou klikněte na ikonku pro přidání médií a zvolte Pořídit fotku. Na iPhonu se vám automaticky otevře fotoaparát, a vám stačí už jen pořídit požadovanou fotografii a potvrdit na iPhonu klepnutím na Použít fotku.

Import souborů

Do nativních Poznámek na Macu můžete také importovat soubory a obsah z jiných aplikací. Pokud například pracujete s Mapami nebo potřebujete do Poznámek vložit vybranou webovou stránku, nechte spuštěnou aplikaci, ze které chcete přenést obsah do Poznámek. Poté na liště v horní části obrazovky Macu klikněte na Soubor -> Sdílet -> Poznámky. Poté stačí už jen v rozbalovacím menu zvolit, do které poznámky chcete vybraný soubor uložit.

Export poznámek v PDF formátu

U nativních Poznámek na Macu můžete provádět také export vašich záznamů do formátu PDF. Nejprve otevřete poznámku, kterou potřebujete exportovat. Poté zamiřte k liště v horní části obrazovky vašeho Macu, klikněte na Soubor a zvolte Exportovat jako PDF: Nakonec zvolte cíl, do kterého se má exportovaná poznámka uložit.

Klávesové zkratky

Stejně jako u řady jiných macOS aplikací můžete i v případě nativních Poznámek využít pro urychlení a zefektivnění vaší práce klávesové zkratky – například při práci s textem. Za pomoci stisku kláves Shift + Command + t vytvoříte název, pro formát těla použijte zkratku shift + command + b. Tvorbu nové poznámky zahájíte stiskem kláves command + n.

Poznámky pouze na Macu

Aplikace Poznámky nabízí samozřejmě synchronizaci přes iCloud napříč všemi vašimi zařízeními. Na Macu ale máte také možnost vytváření lokálních poznámek, které budou uložené pouze na vašem Macu. Pro aktivaci lokálně ukládaných poznámek klikněte na liště v horní části obrazovky vašeho Macu na Poznámky -> Předvolby. Ve spodní části okna předvoleb zaškrtněte položku Aktivovat účet Na mém Macu.

.