Zavřít reklamu

Možná si řeknete, že zrovna App Store na Macu je tak logická, uživatelsky přívětivá a intuitivní aplikace, že k ní snad nikdo nepotřebuje návod. Pravdou je, že stažení aplikace z App Storu opravdu zvládne každý. V dnešním díle našeho seriálu o nativních aplikacích Applu vám ale ohledně App Storu na Macu chceme prozradit o něco víc. V první části se nicméně tradičně zaměříme na naprosté základy, tedy vyhledávání a stahování aplikací.

Na hledání, stažení a nákupu aplikací v App Storu na Macu opravdu není nic těžkého. Aplikace můžete vyhledávat po zadání názvu nebo jeho části do vyhledávacího pole v horní části levého panelu okna aplikace. Pokud nehledáte nic konkrétního a chcete spíše procházet App Store, prokliknete se z levého panelu do jednotlivých kategorií aplikací. Kliknutím na název nebo ikonu aplikace zobrazíte dodatečné informace, kliknutím na Stáhnout aplikaci stáhnete (připadně zakoupíte). Pokud chcete stahování pozastavit, klikněte na čtvereček uprostřed kolečka s načítajícím se stahováním (viz galerii). Pokud chcete aplikaci uhradit pomocí dárkové karty, klikněte v levém dolním rohu okna App Storu na své jméno a poté v pravém horním rohu na Uplatnit dárkovou kartu. Pak už jen stačí zadat příslušný kód.

Pokud máte na svém Macu zapnuté Rodinné sdílení a chtěli byste si do něj stáhnout aplikaci, kterou pořídil některý z jiných členů rodiny, klikněte v dolním levém rohu okna aplikaci na své jméno. V horní části okna aplikace najdete pod nápisem Účet položku Koupil(a). Zde přepněte na jméno uživatele, jehož nákupy chcete zopakovat, a stáhněte vybranou položku kliknutím na ikonku oblaku s šipkou. Pokud chcete v App Storu na svém Macu změnit nastavení pro stahování a nákupy, klikněte na nástrojové liště v levém horním rohu obrazovky vašeho Macu na Apple Menu -> Předvolby systému. Vyberte Apple ID -> Média a nákupy a proveďte požadované změny.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.