Zavřít reklamu

V dnešním díle našeho pravidelného seriálu o nativních aplikacích Applu se naposledy budeme věnovat aplikaci Apple TV na Macu. Představíme v něm iTunes Remote a shrneme si základy ovládání přehrávání v aplikaci.

Svou knihovnu médií na Macu můžete kromě jiného ovládat také za pomoci aplikace iTunes Remote na svém iPhonu, iPadu nebo iPodu touch. iTunes Remote stáhnete bezplatně zde. Pro spárování s knihovnou spusťte na svém iOS zařízení aplikaci iTunes Remote a na svém Macu spusťte aplikaci Apple TV. Při prvním použití aplikace iTunes Remote klepněte na Připojit ručně, při opakovaném použití klepněte na Nastavení v pravém horním rohu a poté na Přidat knihovnu médií – zobrazí se vám čtyřmístný kód. V aplikaci Apple TV na Macu klikněte v levém panelu na Zařízení -> Remote a zadejte kód z displeje svého iOS zařízení.

Ovládání přehrávání v aplikaci Apple TV na Macu je velice jednoduché, přesto si ho zde pro pořádek shrneme. Režim celé obrazovky spustíte buďto dvojitým kliknutím na okno aplikace, nebo kliknutím na Zobrazení -> Spustit režim celé obrazovky (na nástrojové liště v horní části obrazovky). Pro skrytí ovládacích prvků stačí zamířit kurzorem mimo okno aplikace, pro výběr reproduktorů klikněte na ikonku AirPlay v levém dolním rohu obrazovky a vyberte místo, ze kterého chcete přehrávat zvuk. Pokud chcete spustit přehrávání v režimu obraz v obrazu, klikněte na příslušný symbol v pravém dolním rohu okna aplikace. Okno pak můžete libovolně přesouvat po obrazovce svého Macu.

.