Zavřít reklamu

Také v dnešním díle seriálu o nativních aplikacích Applu se budeme věnovat aplikaci Apple TV pro Mac. Tentokrát se podíváme podrobněji na práci s médii – probereme si import médií do aplikace, přehrávání nebo třeba práci s knihovnami.

Pokud máte na svém Macu uložené různé videosoubory, můžete je snadno importovat do aplikace Apple TV. Stačí na nástrojové liště v horní části obrazovky kliknout na Soubor -> Import. Poté vyhledáte příslušný soubor nebo složku a kliknete na Otevřít. V případě přidání složky dojde k importu všech souborů z této složky. Import souborů a složek můžete provést také jejich přetažením z okna aplikace Finder do okna knihovny v aplikaci Apple TV.

Pokud chcete v aplikaci Apple TV používat více knihoven najednou (například zařadit knihovnu soukromých videí, která se nebude zobrazovat ve standardní knihovně), klikněte nejprve na nástrojové liště v horní části obrazovky na TV -> Ukončit TV. Při opětovném spuštění aplikace Apple TV podržte klávesu Alt (Option) a v okně, které se vám zobrazí, klikněte na volbu Vytvoření nové knihovny. Pojmenujte knihovnu a uložte. Úpravy můžete následně provést po kliknutí na Soubor -> Knihovna -> Uspořádat knihovnu na nástrojové liště v horní části obrazovky Macu.

Pokud posunete kurzor na libovolnou položku ve vaší knihovně a kliknete na Další, můžete položku buďto stáhnout, označit jako zhlédnutou či nezhlédnutou, přidat do playlistu, získat o ní další informace, kopírovat ji nebo smazat z knihovny. Pro vytvoření playlistu klikněte na nástrojové liště v horní části obrazovky Macu na Soubor -> Nový -> Playlist a poté vytvořený playlist pojmenujte. Pokud do playlistu chcete přidat nové položky, klikněte na nástrojovém panelu v horní části obrazovky Macu na Knihovna a položku buďto přetáhněte z knihovny do playlistu na bočním panelu, nebo zamiřte kurzorem na vybranou položku, klikněte na Další a zvolte Přidat do playlistu.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.