Zavřít reklamu

Produkty od Applu lze kromě jiného použít také k ovládání prvků chytré domácnosti – jedinou podmínkou je kompatibilita s platformou HomeKit. Zatímco v jednom z minulých dílů našeho pravidelného seriálu o nativních aplikacích Applu jsme si představili aplikaci Domácnost pro iOS, dnes se blíže podíváme na její verzi pro Mac.

Úprava příslušenství

Na rozdíl od iOS zařízení nelze prostřednictvím aplikace Domácnost pro Mac přidávat nová příslušenství do systému, můžete je ale přidávat do místností. Pro přidání příslušenství do místnosti vyberte požadovanou položku a dvakrát na ni klikněte. V kartě, která se vám zobrazí, zajeďte k sekci Místnost a v menu buďto vyberte novou místnost, nebo vytvořte novou. V této kartě můžete dále přejmenovat příslušenství, přidat ho do oblíbených nebo získat přístup k podrobnějším informacím a nastavení. Pokud na dlaždici s příslušenstvím kliknete pravým tlačítkem myši, získáte rychlý přístup k menu nastavení. V aplikaci Domácnost můžete tak změnit ikonku světla (u jiných druhů příslušenství ikonku měnit nelze). V horní liště okna aplikace klikněte na Domácnost, dvakrát klikněte na vybrané příslušenství a v kartě, která se vám zobrazí, dvojitě klikněte na ikonku příslušenství – zobrazí se vám nabídka alternativních ikonek.

Úprava místností a zón

Pokud v horní části okna aplikace Domácnost kliknete na kartu Místnosti, můžete upravovat nastavení jednotlivých místností. Kliknutím na tlačítko “+” v pravém horním rohu můžete k místnosti přidat automatizaci nebo scénu. Pokud na liště nástrojů v horní části obrazovky vašeho Macu kliknete na Úpravy -> Upravit místnost, můžete se pustit do pokročilejších úprav včetně přejmenování místnosti, změny tapety nebo přiřazení místnosti k určité zóně. Pokud chcete vytvořit novou zónu, rozklikněte v menu místnosti položku Zóny a zvolte Vytvořit novou. Na rozdíl od místností a scén není možné zóny přejmenovávat, můžete je ale gestem posunutí doleva smazat a poté vytvořit znovu s novým názvem.

.