Zavřít reklamu

V dnešním článku ze série o nativních aplikacích Applu se naposledy budeme věnovat Mapám na Macu. Dnes bude řeč o přizpůsobení zobrazení map, nastavení preferencí způsobu dopravy nebo třeba zobrazení štítků.

Podobně jako ostatní aplikace tohoto typu nabízí také Mapy na Macu různé možnosti zobrazení. Mapy si tak můžete zcela přizpůsobit svým potřebám a zvolit nejen typ zobrazení, ale také nastavit, jaké prvky se budou v Mapách ukazovat. Pro přepnutí základního zobrazení mapy klikněte v pravém horním rohu okna aplikace na tlačítko Mapa, Satelitní nebo Doprava. V levém dolním rohu okna aplikace najdete tlačítko pro přepnutí do trojrozměrného zobrazení – v některých případech bude potřeba mapu pro 3D zobrazení nejprve přiblížit. Pro přepnutí jednotek vzdálenosti klikněte na nástrojové liště v horní části obrazovky Macu na Zobrazení -> Vzdálenosti, kde zvolíte buďto variantu V mílích nebo V kilometrech. Po kliknutí na Zobrazení -> Zobrazit měřítko zapnete zobrazení měřítka vzdálenosti, a pokud chcete Mapy na svém Macu přepnout do tmavého režimu, klikněte na Zobrazení -> Použít tmavou mapu. V tomto případě je potřeba, aby váš Mac byl přepnutý do tmavého režimu.

V Mapách na Macu si můžete přizpůsobit například také zobrazení veřejné dopravy. Na nástrojové liště v horní části obrazovky klikněte na Zobrazení -> Trasa -> Trasa veřejnou dopravou a zde zaškrtněte druhy veřejné dopravy, které mají být zahrnuté při vašem plánování tras. Při volbě jízdy autem můžete v Zobrazení -> Trasa -> Volby jízdy nastavit další volby v zobrazení trasy. Pokud se převážně přepravujete určitým způsobem (auto, chůze, veřejná doprava…), můžete v Zobrazení -> Trasa nastavit preferovaný typ dopravy. Pokud chcete v jakémkoliv zobrazení mapy zvětšit velikost popisků, klikněte na nástrojové liště v horní části obrazovky na Zobrazení -> Štítky -> Použít velké štítky. Pro zobrazení štítků v satelitním zobrazení klikněte na Zobrazit -> Zobrazit štítky.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více