Zavřít reklamu

V minulé části našeho seriálu o nativních aplikacích Applu jsme si představili naprosté základy práce s prohlížečem Safari na Macu. Safari nabízí také funkce pro platby na webu – jak prostřednictvím Apple Pay, tak i běžnými způsoby. V dnešním díle seriálu si placení v Safari přiblížíme o něco podrobněji.

Pokud máte aktivovanou platební službu Apple Pay, můžete ji snadno a pohodlně používat také v prostředí prohlížeče Safari. U novějších Maců s Touch ID můžete své platby potvrzovat přímo na počítači otiskem prstu, u ostatních můžete nákup dokončit na iPhonu s iOS 10 a novějším nebo na Apple Watch – podmínkou je, abyste na všech zařízeních byli přihlášeni pod stejným Apple ID. Apple Pay na svém Macu s Touch ID nastavíte po kliknutí na Apple menu v levém horním rohu obrazovky -> Předvolby systému -> Wallet a Apple Pay. Pokud nemáte Mac s Touch ID a chcete na něm využívat službu Apple Pay, spusťte na svém iPhonu Nastavení -> Wallet a Apple Pay, a zcela dole potvrďte volbu Povolit platby na Macu. K potvrzení plateb prostřednictvím Apple Pay na Macu pak bude v tomto případě docházet za pomoci iPhonu nebo Apple Watch.

V prohlížeči Safari ale můžete platit i běžným způsobem platebními kartami. Při opakovaném placení se vám jistě bude hodit funkce automatického vyplňování, kterou lze využít nejen u platebních karet, ale i při vyplňování kontaktních údajů a dalších dat. Pro přidání nebo odstranění uložené platební karty spusťte Safari a na nástrojové liště v horní části obrazovky klikněte na Safari -> Předvolby. Zde vyberte položku Vyplňování, klikněte na Platební karty a zvolte Upravit.

 

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více