Zavřít reklamu

Všichni se jistě shodneme na tom, že péče o zdraví je nesmírně důležitá. Aplikace pro iPhone či Apple Watch nám mohou pomoci se správnou životosprávou, pohybem, příjmem tekutin nebo hlídáním některých životních funkcí.

Autosleep

Když jsme si v jednom z našich předchozích článků představovali aplikace pro sledování spánku, připomněli jste nám v diskuzi aplikaci s názvem Autosleep. Po jejím vyzkoušení nezbývá než dát za pravdu těm, kteří ji doporučovali. Autosleep je sice placená aplikace, její funkce ale rozhodně stojí za to. Jedná se o nástroj pro automatické sledování spánku na Apple Watch, jehož velkým přínosem je stoprocentní soukromí uživatele. Veškeré měření probíhá zcela automaticky, aplikace zaznamená dobu hlubokého i lehkého spánku, srdeční tep a další důležité údaje. Autosleep umí zaregistrovat dobu vašeho spánku i v případě, že si hodinky před spaním sundáte. Aplikace nabízí integraci s aplikací Zdraví.

WaterMinder

Stejně jako vyvážený příjem potravy je pro vaše zdraví nezbytně důležitý také pitný režim. Pokud máte problém ho dodržovat, může vám pomoci aplikace s názvem WaterMinder. Při prvním spuštění aplikace WaterMinder zadáte údaje, na jejichž základě vám bude vypočítán ideální příjem tekutin. Ke splnění vašeho denního cíle vás může motivat animace, která ukáže, kolik potřebných tekutin vaše tělo přijalo. Za splněné cíle vás aplikace WaterMinder odmění odznáčky. WaterMinder nabízí synchronizaci s nativním Zdravím.

Kalorické tabulky

Aplikaci Kalorické tabulky jsme vám v našich článcích představovali již v minulosti. Není určená jen těm, kteří potřebují zdravým způsobem snížit svou tělesnou váhu – ocení ji také ti, kteří si potřebují hlídat makroživiny, zvýšit kalorický příjem nebo mít lepší kontrolu nad tím, co jedí. Kromě počítání kalorií a makroživin nabízí Kalorické tabulky také možnost záznamu pohybu i přijmu tekutin, graf vývoje tělesné hmotnosti, možnost snímání čárových kódů z obalů potravin a další funkce. Kalorické tabulky nabízejí synchronizaci s nativním Zdravím. Aplikace je bezplatná, za 99 korun nabízí odstranění reklam, prémiové funkce můžete získat za měsíční předplatné ve výši 79 korun.

Záchranka

S lidským zdravím souvisí nejenom prevence, ale také nečekané situace. Právě v nich vám může pomoci česká aplikace Záchranka. S pomocí aplikace Záchranka si v případě nouze můžete přivolat pomoc pouhým přidržením nouzového tlačítka. Aplikace nabízí také funkci, s jejíž pomocí zjistíte svou přesnou polohu, najdete nejbližší automatizovaný externí defibrilátor nebo třeba lékařské pohotovosti. V aplikaci najdete také základní instrukce k poskytování první pomoci a další užitečné informace.

Heart Analyzer

Pokud vám nestačí analýza dat z měření srdečního tepu na vašich Apple Watch, kterou nabízí nativní Zdraví, můžete vyzkoušet aplikaci Heart Analyzer. V aplikaci najdete veškerá data, grafy, tabulky a další údaje o vašem srdečním tepu, ať už v klidovém stavu, při cvičení, běžném pohybu nebo v průběhu spánku. Aplikace umí data v grafech uchovat po dobu několika let, samozřejmostí je možnost exportu do PDF. Aplikace Heart Analyzer je ke stažení zdarma, za jednorázový poplatek ve výši 49 korun si můžete aktivovat prémiové funkce v podobě přizpůsobení aplikace nebo podrobnějších analýz.

Productive

Pravidelně cvičit, sprchovat se studenou vodou, věnovat se meditaci, zajít si na procházku, vzít si vitamíny, sníst pět kusů ovoce nebo zeleniny… Způsobů, jak pečovat o své zdraví, je hodně, a někdy může být těžké dodržet každý den všechny potřebné kroky. K tomu, abyste své každodenní pravidelné návyky zvládali s přehledem, vám pomůže aplikace Productive. Productive umožňuje záznam a sledování návyků, a nabídne vám také statistiky o tom, jak se vám v plnění úkolů daří.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.