Zavřít reklamu

Apple poslední roky jasně cílí na zdraví. A to ať už jde o stejnojmennou aplikaci v iOS anebo směřování produktů jako jsou Apple Watch. Poslední dobou však tým opouštějí odborníci, kteří stáli u zrodu celého oddělení.

Reportáž přinesl server CNBC, který celou situaci v týmu zaměřeném na zdraví zachytil. Základním sporem se stalo další směřování. Část se chce dále posouvat současným směrem a zaměřit svou pozornost na funkce v iOS a watchOS.

Mnozí však cítí, že by Apple mohl skočit po daleko větších výzvách. Mezi ně patří například integrace zdravotnických pomůcek, telemedicína anebo zpracování poplatků ve zdravotnictví. Tyto progresivnější hlasy však zůstávají nevyslyšeny.

apple-health

Apple má vše potřebné. Disponuje značnou finanční rezervou, takže může dále investovat do vývoje. Navíc dva roky zpátky koupil startup Beddit, který se zabývá sledováním a analýzou spánku. Jenže se nic viditelného neděje.

A tak se někteří odhodlali k odchodu ze společnosti. Například Christine Eun, která pracovala v Applu dlouhých osm let anebo Matt Krey, který rovněž odešel z týmu zabývajícím se zdravím.

Z týmu zdraví do náruče Billa Gatese

Minulý týden odešel další odborník Andrew Trister, který zamířil k Billu Gatesovi do jeho Gates Foundation. Po třech letech práce v Applu v oddělení zdraví šel čelit větším výzvám. Tým tak opět utrpěl ztrátu.

Samozřejmě mnoho zaměstnanců zůstává i nadále. Na celou situaci se chce zaměřit i Jeff Williams, jemuž nově tým odpovídá. Williams už osobně kontaktoval některé členy a chce se zaměřit na aktuální problém s dalším směřováním a hledáním vize pro sekci zdraví. Bohužel má pod sebou i mnoho dalších oddělení, takže záležitosti nemůže věnovat tolik času kolik by chtěl.

Spoléhá tak na pomoc dalších vedoucích jako je Kevin Lynch, Eugene Kim (Apple Watch) nebo Sumbul Desai (Welness centra Applu). Zdá se, že bude potřeba sjednotit vize jednotlivých pracovníků a dát celému týmu nový směr.

Zatím žádná krize nehrozí, neboť odchodů ještě není tak mnoho. Minimálně v nadcházející verzi iOS a watchOS tak zásadní změny neuvidíme. Na druhou stranu z dlouhodobého hlediska nějaké překvapení přijít může a zřejmě asi musí. Jinak se bude LinkedIn hemžit dalšími odpadlíky.

Zdroj: 9to5Mac

.