Zavřít reklamu
iWant

Přechod Applu na vlastní čipy pro řízení spotřeby může zlikvidovat současného dodavatele

iWant

V posledních několika měsících se často mluvilo o tom, že se společnost Apple snaží přesunout výrobu některých komponent z externích dodavatelů do své vlastní výrobní sítě. Jednou z takových komponent by měly být čipy pro řízení spotřeby zařízení. Nyní podobný krok nepřímo potvrdil i majitel společnosti, která tyto komponenty pro Apple dodává. A jak se zdá, pro onu společnost se může jednat o likvidační krok.

Jedná se o dodavatele s názvem Dialog Semiconductor. Ten posledních několik let dodává společnosti Apple mikroprocesory pro řízení spotřeby, tedy tzv. interní power management. Ředitel společnosti upozornil v posledním vystoupení pro akcionáře na fakt, že společnost čekají relativně krušné časy. Podle něj se Apple letos rozhodl, že si objedná o 30% méně výše zmíněných procesorů, než tomu bylo loni.

To je pro společnost trochu problém, neboť zakázky Applu tvoří zhruba tři čtvrtiny celkové produkce společnosti. CEO Dialog Semiconductors navíc potvrdil, že se toto snižování přenese i do dalších let a objem zakázek pro Apple tak bude postupně klesat. To může být pro společnost velice závažný problém. Vzhledem k této situaci potvrdil, že se momentálně snaží najít nové zákazníky, cesta to však bude trnitá.

Pokud Apple přijde se svým řešení čipů pro power management, s největší pravděpodobností budou velmi dobré. To pro společnosti podnikající v tomto průmyslu představuje výzvu, kterou budou muset překonat aby zůstali atraktivní pro své  další potenciální zákazníky. Dá se očekávat, že Apple nebude schopen okamžitě vyrábět své vlastní mikroprocesory v dostatečném množství, spolupráce s Dialog Semiconductors tak bude pokračovat. Společnost však bude muset splňovat přísné nároky tak, aby její vyrobené produkty odpovídaly těm, které vyrobil Apple.

Vlastní výroba procesorů pro power management je dalším z několika kroků, kterými se chce Apple odtrhnout od závislosti na externích dodavatelích, kteří pro něj vyrábí komponenty. V loňském roce Apple poprvé představil procesor s vlastním grafickým jádrem. Uvidíme, jak daleko budou inženýři Applu schopni zajít, co se návrhu a produkce vlastních řešení týče.

Zdroj: 9to5mac