Zavřít reklamu

Pokud chcete v dnešní době poslouchat hudbu, sledovat filmy a všeobecně konzumovat obsah, tak uděláte nejlépe, když si předplatíte nějakou streamovací službu. Díky tomu nemusíte řešit zdlouhavé stahování a přetahování souborů do zařízení či na nějaký externí disk. Jednoduše si otevřete aplikaci vybrané služby, vyhledáte, co chcete přehrát či spustit a ihned můžete poslouchat nebo se začít dívat. Ceny předplatných navíc nejsou vůbec vysoké, tudíž se jedná o naprosto ideální způsob, jak konzumovat obsah.

Určitě to zná každý z nás – je večer a vy nevíte, na co se se svou drahou polovičkou podívat. Přesně v této situaci můžete přejít na portál JustWatch, který vám mimo jiné dokáže zobrazit žebříčky nejpopulárnějších filmů a seriálů napříč všemi dostupnými streamovacími službami. Tento portál má přístup k mnoha datům, díky kterým dokáže vypracovat různé grafy a vyčíst z nich zajímavé informace. Každý čtvrt rok pak s námi sdílí informace o tom, jak se jednotlivým streamovacím službám z hlediska tržního podílu dařilo či naopak nedařilo. Aktuálně je z námi již třetí čtvrtletí roku 2021 a i v tomto případě máme k dispozici zajímavá data, o která se s vámi podělíme.

Tržní podíl SVOD v Q3 2021

V České republice si ve třetím kvartálu 2021 velmi dobře vedla služba Prime Video – ta se dočkala celkově 4% nárůstu oproti druhému kvartálu. Díky tomu se stalo Prime Video druhou nejoblíbenější streamovací službu v tuzemsku. Náskok má však pouhé jedno procento, a to před HBO GO. První v žebříku je samozřejmě Netflix, který si drží 43% tržní podíl. U služeb  TV+ a O2 TV došlo k 1% nárůstu, respektive 2% nárůstu tržního podílu oproti předchozímu čtvrtletí. Obě tyto služby tedy v současné chvílí mají v tuzemsku 7% podíl na trhu.

svod grafy q3 2021

Co se pak týče tržního podílu v Česku během celého roku, tak i v tomto případě se velmi dobře daří službě Prime Video. Právě tato služba totiž v tuzemsku zaznamenala během celého roku jako jediná celkový nárůst tržního podílu – konkrétně se od začátku roku může pochlubit 9% nárůstem.  TV+ je pak zase jediná služba, která si ani nepohoršila, ani nepolepšila a i nadále má tržní podíl 7 %. Netflix, HBO GO, O2 TV a ostatní streamovací služby dostupné v České republice si pak relativně výrazně pohoršily. Celkově tyto ostatní služby tvoří 4 % z celého tržního podílu.

svod grafy q3 2021

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.