Zavřít reklamu

Vyfotili jste iPhonem krásnou fotografii a chcete si ji nechat pohodlně a bez práce vytisknout, nebo někomu darovat? Pokud ano, Printic je správná volba.

Služeb, které nabízejí tisknutí fotografií a jejich následné zaslání do schránky je mnoho. Fotografie si ostatně můžete nechat vytisknout i na automatu v nejbližší drogerii. Ovšem tomu Printic konkurovat nechce a zřejmě ani nemůže. Přináší však odlišný způsob a díky jeho kráse a jednoduchosti si vás získá.

V jednoduchosti je síla. Printic vám umožní nechat si vytisknout a poslat do schránky fotografie z vašeho iPhonu. Čtvercové snímky se tisknou na kvalitní, lesklý papír v „polaroidovém“ formátu 8 × 10 cm. A to vše zvládnete pomocí aplikace, která je na App Store zdarma.

Jak to celé funguje? Po spuštění aplikace a stisku tlačítka Start už vybíráte fotografie, které si chcete nechat poslat. Vybrat lze z fotografií uložených přímo v iPhone, nebo na online službách Instagram a Facebook. Než se však dostanete dále, budete muset udělat registraci přímo pro Printic. Stačí vám emailová adresa, nebo Facebook účet. Vyplníte si svoji adresu, stát (podporována je Česká Republika i Slovensko) a heslo. Nejtěžší je zřejmě zvolit ty nejlepší fotografie. Minimální počet na jednu objednávku jsou 3 fotografie. Každou z nich můžete ještě v aplikaci oříznout pro čtvercový formát a vybrat počet kusů.

Po zvolení fotografií jen vyberete doručovací adresu. Buď zvolíte již předvyplněnou vlastní, zadáte jinou ručně, nebo vyberete další pomocí kontaktů v telefonu. Fotografie tak můžete poslat sobě, kamarádovi, rodičům, nebo klidně všem najednou. Přidat lze i krátký vzkaz, který bude vytištěn na papíře vedle fotografií.

[do action=“tip“]Adresu raději zadávejte bez diakritiky, některé znaky s diakritikou byly na obálce vynechané (třeba „ř“), naštestí však obálka došla v pořádku („š“ a „í“ prošlo).[/do]

V dalším kroku se vypočte cena balíčku. Výpočet není nijak složitý – jedna fotografie stojí 0,79 eur, tedy přibližně 20 korun. Jediná podmínka je objednání minimálně tří fotografií v jedné zásilce. Žádné jiné poplatky zde účtovány nejsou, zaplatíte pouze 0,79 eur za každou fotografii a tím to končí. Psaný vzkaz je zdarma. Po potvrzení už jen pomocí bezpečného formuláře vložíte údaje o své kreditní karte a platíte.

Vzápětí vám dorazí e-mail s fakturou. Nyní už stačí jen čekat, autoři slibují doručení během 3–5 pracovních dní. Objednávku dokončuji a odesílám v úterý, 19. března, ve 20 hodin. Druhý den, 20. března, v 17 hodin přichází další e-mail s informací, že zásilka byla vyexpedována. V pátek, 22. března, jdu kolem schránky a tam už čeká obálka s fotkami. Za 3 dny vytisknout fotografie a doručit je až z Francie? To se mi líbí!

Fotografie přijdou v obálce s adresou, ve které je další obálka, která už je krásně oranžová (jako ikona aplikace). Jak už jsem zmiňoval, fotografie mají rozměry 8 × 10 cm, reálně je to však 7,5 × 7,5 cm, zbytek je bílý rámeček. Kvalita lesklého papíru je na vynikající úrovni a to samé lze říci i o tisku. Fotografie (i s filtry a úpravami) jsou opravdu krásné a nic jim nechybí. Jedinou nevýhodou jsou viditelné otisky prstů, ale to není u lesklého papíru nic překvapivého. Pro tisk jsem použil fotografie, které (pro porovnání s vytisknutými) najdete v mé Instagram galerii.

Printic je zřejmě první aplikace, kterou doporučím úplně každému. Dokáže potěšit totiž úplně kohokoliv. Pokud chcete zvěčnit vaše momenty do méně tradičního formátu s kvalitním tiskem nebo udělat radost někomu blízkému, dejte Printicu určitě šanci. Pokud nebudete chtít posílat desítky a stovky fotografií, těch 20 korun za fotografii vás nezruinuje. Ať už pro osobní potřebu či jako dárek, Printic je prostě skvělý. Ano, můžete s fotkami běžet do fotolabu, nebo si je vytisknout doma, ale… tohle je Printic!

[vimeo id=“52066872″ width=“600″ height=“350“]

[app url=http://clkuk.tradedoubler.com/click?p=211219&a=2126478&url=https://itunes.apple.com/cz/app/printic/id579145235?mt=8]

Témata: ,
.