Zavřít reklamu

Vyfotili jste iPhonem krásnou fotografii a chcete si ji nechat pohodlně a bez práce vytisknout, nebo někomu darovat? Pokud ano, Printic je správná volba.

Služeb, které nabízejí tisknutí fotografií a jejich následné zaslání do schránky je mnoho. Fotografie si ostatně můžete nechat vytisknout i na automatu v nejbližší drogerii. Ovšem tomu Printic konkurovat nechce a zřejmě ani nemůže. Přináší však odlišný způsob a díky jeho kráse a jednoduchosti si vás získá.

V jednoduchosti je síla. Printic vám umožní nechat si vytisknout a poslat do schránky fotografie z vašeho iPhonu. Čtvercové snímky se tisknou na kvalitní, lesklý papír v „polaroidovém“ formátu 8 × 10 cm. A to vše zvládnete pomocí aplikace, která je na App Store zdarma.

Jak to celé funguje? Po spuštění aplikace a stisku tlačítka Start už vybíráte fotografie, které si chcete nechat poslat. Vybrat lze z fotografií uložených přímo v iPhone, nebo na online službách Instagram a Facebook. Než se však dostanete dále, budete muset udělat registraci přímo pro Printic. Stačí vám emailová adresa, nebo Facebook účet. Vyplníte si svoji adresu, stát (podporována je Česká Republika i Slovensko) a heslo. Nejtěžší je zřejmě zvolit ty nejlepší fotografie. Minimální počet na jednu objednávku jsou 3 fotografie. Každou z nich můžete ještě v aplikaci oříznout pro čtvercový formát a vybrat počet kusů.

Po zvolení fotografií jen vyberete doručovací adresu. Buď zvolíte již předvyplněnou vlastní, zadáte jinou ručně, nebo vyberete další pomocí kontaktů v telefonu. Fotografie tak můžete poslat sobě, kamarádovi, rodičům, nebo klidně všem najednou. Přidat lze i krátký vzkaz, který bude vytištěn na papíře vedle fotografií.

[do action=“tip“]Adresu raději zadávejte bez diakritiky, některé znaky s diakritikou byly na obálce vynechané (třeba „ř“), naštestí však obálka došla v pořádku („š“ a „í“ prošlo).[/do]

V dalším kroku se vypočte cena balíčku. Výpočet není nijak složitý – jedna fotografie stojí 0,79 eur, tedy přibližně 20 korun. Jediná podmínka je objednání minimálně tří fotografií v jedné zásilce. Žádné jiné poplatky zde účtovány nejsou, zaplatíte pouze 0,79 eur za každou fotografii a tím to končí. Psaný vzkaz je zdarma. Po potvrzení už jen pomocí bezpečného formuláře vložíte údaje o své kreditní karte a platíte.

Vzápětí vám dorazí e-mail s fakturou. Nyní už stačí jen čekat, autoři slibují doručení během 3–5 pracovních dní. Objednávku dokončuji a odesílám v úterý, 19. března, ve 20 hodin. Druhý den, 20. března, v 17 hodin přichází další e-mail s informací, že zásilka byla vyexpedována. V pátek, 22. března, jdu kolem schránky a tam už čeká obálka s fotkami. Za 3 dny vytisknout fotografie a doručit je až z Francie? To se mi líbí!

Fotografie přijdou v obálce s adresou, ve které je další obálka, která už je krásně oranžová (jako ikona aplikace). Jak už jsem zmiňoval, fotografie mají rozměry 8 × 10 cm, reálně je to však 7,5 × 7,5 cm, zbytek je bílý rámeček. Kvalita lesklého papíru je na vynikající úrovni a to samé lze říci i o tisku. Fotografie (i s filtry a úpravami) jsou opravdu krásné a nic jim nechybí. Jedinou nevýhodou jsou viditelné otisky prstů, ale to není u lesklého papíru nic překvapivého. Pro tisk jsem použil fotografie, které (pro porovnání s vytisknutými) najdete v mé Instagram galerii.

Printic je zřejmě první aplikace, kterou doporučím úplně každému. Dokáže potěšit totiž úplně kohokoliv. Pokud chcete zvěčnit vaše momenty do méně tradičního formátu s kvalitním tiskem nebo udělat radost někomu blízkému, dejte Printicu určitě šanci. Pokud nebudete chtít posílat desítky a stovky fotografií, těch 20 korun za fotografii vás nezruinuje. Ať už pro osobní potřebu či jako dárek, Printic je prostě skvělý. Ano, můžete s fotkami běžet do fotolabu, nebo si je vytisknout doma, ale… tohle je Printic!

[vimeo id=“52066872″ width=“600″ height=“350“]

[app url=http://clkuk.tradedoubler.com/click?p=211219&a=2126478&url=https://itunes.apple.com/cz/app/printic/id579145235?mt=8]

Témata: ,

Jsem student, co se zajímá o IT svět, Apple  a píše pro několik jablečných webů.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Dvacku za jednu fotku – lichva!!!

  To si asi špatně pochopil, jedna fotografie stojí 20 korun, ale minimum pro objednání jsou 3 fotografie, za které zaplatíš 60 korun :)

  Tak to teda nevím, vybral jsem tři, odeslal a napsalo mi to €1.19, strhnuto 32CZK, přes PayPal. Takže nechápu.

  Ať dělám co dělám, pokaždé mi to napíše 2,37€ :) Zřejmě si stihnul ještě tu akci „první objednávka za polovinu“ :)

  Mně aplikace nejde vůbec spustit (iPhone 4, iPad 2). Už jsem jim psal a jsme prý takoví dva :) Zkouším tedy Polagram Plus – tam se sice platí 2,50 za poštovné, ale fotka je za poloviční cenu, takže od 7 fotek výše je to i levnější.

  Tak to je škoda, snad další update. Nepomáhá ani smazat a znovu nainstalovat?
  Jinak z toho co píšeš mi přijde, že Printic je oproti Polagramu lepší na darování fotografií apod., což ostatně píši i v článku. Pro osobní potřebu a větší počet fotografí bude možná lepší ten Polagram+, na který se kouknu, díky :)

  Zkusil jsem znovu nainstalovat, resetovat přístroje, bez úspěchu. Ikona se ani nestihne zvětšit na full screen a už to padá bez jakéhokoli hlášení.

  „Po potvrzení už jen pomocí bezpečného formuláře vložíte údaje o své kreditní karte a platíte.“

  Z toho bych měl největší strach, jak můžete vědět, že jde o bezpečný formulář? Vždyť je to jen stránka v aplikaci, kam zadáte veškeré údaje o kartě. Kde je jistota, že si autoři tyto údaje nějak neukládají a vám pak někdo v budoucnu peníze z karty vysaje? Lepší by bylo řešení, kdy by se přes in-app purchase nabila nějaká virtuální peněženka, odkud by se to strhávalo, jenže to by se pak autoři museli dělit o 30% zisku s Apple…

  Chápu, také bych byl raději za In-App nákup, ale jak říkáš, pak by museli dávat 30% Apple a tím by určitě museli zvednout ceny. Jinak on ten formulář je přes služby třetích stran, takže vlastně jako každá jiná platba na internetu. Více se dozvíš na http://printicapp.com/ úplně dole.

  No jasně, ale ty data o kartě sbírá ona samotná aplikace až pak je přepošle třetí straně, takže je tu bohužel značné bezpečnostní riziko, kvůli tomu jsem objednávku zrušil a aplikaci vymazal, používat ji za těchto podmínek nehodlám.

  Hello Milan.
  I am Flo, co-founder.
  I read your message using Google Translate so maybe I understood some things wrong but it seems that you worry about the payment method.
  First of all, we just can’t use the in-app purchase for that kind of apps. Yes it would mean an increase in price, but more than everything, Apple does not allow people to sell physical goods through the in-app payment system.
  Printic is using a very famous and secure payment system provider (Adyen) which obviously respects all the security and confidentiality rules. There is absolutely no reasons to worry about the payment.
  Best,
  F

  Thanks fo r reply, is possible to get option to pay via Paypal and open web browser with PayPal page with the predefined payment attributes? Many e-shops and other services (Steam, Dealextreme etc) did it the same way, it is most secure.

celý text

Čtěte více.