Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi ty, kdo se chystá na pořízení nového MacBook Air a dění kolem tohoto produktu sledujete, pak nejspíš vyčkáváte na obnovení této řady. Ta je ve svojí současné, velmi úspěšné, generaci na trhu od podzimu loňského roku. Obecně se očekává přechod na Sandy Bridge procesory a rozšíření o Thundebolt rozhraní, slibující oproti klasickému USB i FireWire mnohem vyšší datové toky.

Vydání nových MacBook Air je na spadnutí. Spekulovalo se o červnu, nyní upřesňováno na červen-červenec. Nejnovější informace hovoří o tom, že jedinou brzdou je zahájení prodeje nového operačního systému Mac OS X Lion. Apple by ho samozřejmě rád vypustil na nových strojích. Vypadá to tedy na společné uvedení Mac OS X Lion na nových MacBook Air.

Zákazníci si tedy žádají nové modely Air. Stávající generace v očekávání nové klesá v prodejích, prodejci snižují skladové zásoby, geekové jako my „sjíždějí“ všemožné weby a fóra ve snaze vědět co nejvíc a pokud možno co nejdříve. Do téhle jiskřivé atmosféry dnes přilil olej do ohně server MacRumors, který zveřejnil informaci o tom, že by se novinka mohla nabízet i v černé variantě. Konkrétní zdroje neuvádí a předesílá, že informace jsou z nepotvrzených, ale několika zdrojů, od kterých v poslední době obdržel tento tip. Spekulace mluví o černém eloxovaném hliníku, který by se mohl objevit jako volitelná položka pro nový Air, pravděpodobně ale jen pro ty nejvyšší konfigurace.

Nechal nás Apple nabažit stříbrným eloxovaným hliníkem? Začne v nejbližší době nabízet jako exluzivní variantu černou, nebo se tak jen snaží více vyjít vstříc konzervativnějším „bussiness“ zákazníkům, pro které je černá diskrétnější? To ukáží dny příští, ale věřím, že černá by byla nádherná, bral bych ji hned.

Nejde jen o další „kachnu“? Jasno bude už za několik málo dní. Další zpráva z MacRumors totiž hovoří o tom, že existuje několik testovacích MacBook Air natřených černou práškovou barvou. Jobs ale nabídku černé verze pozastavil. Nános černé barvy sice vypadá dobře, ale při vlhkých rukou působí počítač na dotyk hrubě a lacině. Možná se dočkáme v budoucnu.

Zdroje: MacRumors.com 1, 2 
Autor: Jan Otčenášek
.