Zavřít reklamu

Stali jste se v nedávné době pyšným majitelem nového Macu? Pokud jste se již přihlásili za pomoci Apple ID a vytvořili uživatelský účet, můžete si váš nový jablečný počítač začít užívat se vším všudy. Navzdory tomu, že Macy jsou plně použitelné již při svém prvním spuštění, vám ale přece jenom doporučujeme provést ještě pár menších změn.

Automatické aktualizace

Pravidelná aktualizace systému je mimo jiné také jedním z kroků v rámci prevence ohrožení vašeho Macu. Může se stát, že se v operačním systému objeví bezpečnostní chyba, a jsou to právě aktualizace OS, které často kromě nových funkcí a vylepšení přinášejí také záplaty těchto chyb. Pokud si na Macu chcete aktivovat automatické aktualizace operačního systému, klikněte v levém horním rohu obrazovky na  menu -> O tomto Macu. Vpravo dole klikněte na Aktualizace softwaru, a v okně, které se vám zobrazí, zaškrtněte Automaticky Mac aktualizovat.

Optimalizované nabíjení

Pokud vlastníte MacBook, a víte, že váš počítač stráví většinu času připojený k elektrické síti, můžete si aktivovat optimalizované nabíjení baterie, které částečně zamezí zbytečnému stárnutí baterie vašeho počítače. V levém horním rohu obrazovky vašeho Macu klikněte na  menu -> Předvolby systému -> Baterie. V pravém sloupci okna předvoleb klikněte na Baterie a poté zaškrtněte Optimalizované nabíjení.

Změna výchozího prohlížeče

Výchozím webovým prohlížečem pro Macy je Safari, tato volba ale nemusí řadě uživatelů z mnoha důvodů vyhovovat. Pokud chcete nastavit jiný webový prohlížeč pro váš Mac, nejprve si vyberte a stáhněte požadovanou aplikaci. Poté v levém horním rohu obrazovky počítače klikněte na  menu -> Předvolby systému -> Obecné, a v rozbalovacím menu v sekci Výchozí prohlížeč vyberte požadovanou alternativu.

Přizpůsobení Docku

Dock na Macu je skvělým místem, do kterého můžete pro lepší přehled a okamžitý přístup umístit nejen ikonky aplikací, ale třeba také odkazy na webové stránky. Pokud vám z jakéhokoliv důvodu nevyhovuje výchozí zobrazení a funkce Docku, můžete provést příslušná nastavení v  menu -> Předvolby systému -> Dock a řádek nabídek.

Předvolby pro stahování aplikací

Na rozdíl do iPhonu či iPadu můžete pro stahování aplikací do vašeho Macu využít i jiné zdroje než je App Store. Samozřejmě je na místě maximální opatrnost – software byste do vašeho Macu měli stahovat pouze z oficiálních, důvěryhodných a ověřených zdrojů. Pokud chcete na Macu změnit předvolby pro stahování aplikací, klikněte v levém horním rohu obrazovky na  menu -> Předvolby systému -> Zabezpečení a soukromí. V okně předvoleb klikněte na kartu Obecné, vlevo dole klikněte na ikonku zámku, zadejte heslo, a poté můžete povolit stahování aplikací i ze zdrojů mimo App Store.

.