Zavřít reklamu

V roce 2020 Apple představil nový HomePod mini, který si prakticky okamžitě získal přízeň fanoušků. Jedná se totiž o malého a levného domácího asistenta. Ten i navzdory svým menším rozměrům nabízí prvotřídní kvalitu zvuku, skvěle si rozumí s jablečný ekosystémem a samozřejmě disponuje hlasovou asistentkou Siri. Jablečné společnosti se tímto produktem podařilo vyřešit problémy původního (většího) HomePodu. Ten sice nabízel křišťálově čistý zvuk, ale doplatil na vysokou pořizovací cenu, kvůli čemuž se potýkal s mizivými prodeji.

HomePod mini proto můžeme označit za skvělého parťáka do každé domácnosti. Jak už jsme zmínili výše, tento produkt funguje jako kvalitní reproduktor, je vybaven hlasovou asistentkou Siri, a dokonce se dokáže postarat o kompletní chod celé chytré domácnosti Apple HomeKit, jelikož zároveň funguje jako takzvané domácí centrum. Mezi jablíčkáři se ale prakticky hned po jeho uvedení otevřela zajímavá diskuze. Někteří totiž řeší, proč Apple neudělal HomePod mini jako bezdrátový reproduktor.

Domácí asistent vs. bezdrátový reproduktor

Samozřejmě Apple má k vývoji vlastního bezdrátového reproduktoru všechny potřebné zdroje. Disponuje solidními čipy, technologiemi spadající pod značku Beats by Dr. Dre a prakticky i všemi ostatními náležitostmi. Zároveň by nemuselo být na škodu, kdyby byl HomePod mini skutečně bezdrátový. V tomto ohledu by těžil především ze svých kompaktních rozměrů. Navzdory jeho velikosti totiž nabízí skvělou kvalitu zvuku a teoreticky jej lze snadno přenášet. Ostatně někteří uživatelé tímto způsobem svůj HomePod stejně tak využívají. Jelikož jeho napájení probíhá přes USB-C, stačí si vzít vhodnou powerbanku a s asistentem můžete vyrazit prakticky kamkoliv. Apple však tento produkt zamýšlel trošku jinak. Ostatně právě proto nejde o bezdrátový reproduktor s vlastní baterií, ale naopak je nutné jej zapojit do elektrické sítě.

Jak už jsme zmínili výše, HomePod mini není bezdrátovým reproduktorem. Jde totiž o takzvaného domácího asistenta. A jak už ze samotného názvu vyplývá, domácí asistent slouží k tomu, aby vám usnadnil fungování v rámci vaší domácnosti. Už jen z principu tedy nedává smysl jej přenášet. Pokud byste přeci jen chtěli, brzy zjistíte, že to není zrovna dvakrát nejlepší nápad. Jednou z hlavních předností tohoto produktu je totiž hlasová asistentka Siri, která je pochopitelně závislá na internetovém připojení. Stejně tak chybí i technologie Bluetooth pro přehrávání hudby. Ačkoliv zde přítomna je, tak ani přesto produkt nelze použít jako tradiční Bluetooth reproduktor. Naopak v normálních bezdrátových reproduktorem je tato technologie naprosto klíčová, protože slouží pro propojení telefonu se zařízením. Apple v tomto ohledu naopak vsází na proprietární technologii AirPlay.

homepod mini pár

Představí Apple vlastní bezdrátový reproduktor?

Proč HomePod mini nefunguje jako bezdrátový reproduktor je tedy poměrně jasná věc. Produkt byl navržen tak, aby jablíčkářům asistoval v jejich domácnostech, tudíž není na místě jej přenášet. Otázkou ale je, zda se bezdrátového reproduktoru vůbec někdy dočkáme. Uvítali byste takovou novinku, nebo se raději spoléháte na konkurenci?

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Proč není Homepod Mini bezdrátovým reproduktorem? …mmm, aby ho nemohl kdejaký pič.s nosit venku v batohu a otravovat své okolí wanabe cool sr.čkami, hrajícími na max, v domění, jak si o něm myslí okolí, jaký je to borec???

    Proč nejde používat Homepod mini jako externí reproduktor k Macu? ( je tam velká latence. Ať to dají do kupy a koupím další 2.

celý text

Čtěte více.