Zavřít reklamu

Podobně jako v loňském roce by se i letos mělo AirPodům nebývale dařit. Podle odhadů by Apple jen za tento rok měl prodat 60 milionů kusů svých sluchátek. V loňském roce byla tato očekávání poloviční. Zásluhu na letošních číslech mají z velké části nové AirPods Pro.

O očekávaných prodejích informoval Bloomberg s odvoláním na zdroje blízké Applu. Podle agentury je poptávka po AirPods Pro pro výrazně vyšší, než se původně očekávalo, což dodavatele přimělo k vyššímu tlaku na výrobu i k překonání technických omezení. O příležitost k sestavování AirPods Pro je mezi výrobci poměrně velký zájem, a mnozí z nich poptávce po nejnovějších bezdrátových sluchátkách od Applu přizpůsobují své výrobní kapacity. V současné chvíli se na výrobě podílí taiwanská firma Inventec Corp. a čínské společnosti Luxshare Precision Industry Co. and Goertek Inc.

První generaci AirPods vydal Apple v roce 2016. O dva a půl roku později přišel s jejich aktualizovanou verzí, osazenou novým čipem a vybavenou funkcí „Hey, Siri“ i pouzdrem pro bezdrátové nabíjení. V říjnu letošního roku pak Apple představil AirPods Pro – dražší model svých bezdrátových sluchátek s odlišnou konstrukcí a řadou nových funkcí a vylepšení. Zatímco loňské vánoční sezóně kralovala předchozí generace AirPods, letošní sváteční sezóna by podle odborníků mohla být značně úspěšná i pro nejnovější „Pro“ verzi.

airpods pro

Zdroj: 9to5Mac

.