Zavřít reklamu

První nadšené dojmy už zaplavily sociální sítě a technologické magazíny. Mnoho z uživatelů se ale podivuje nad tím, proč AirPods Pro přišly tak brzy a zda mají za úkol nahradit současné AirPods 2.

AirPods Pro přináší to, co si uživatelé přáli již od první generace. Například aktivní potlačení hluku, částečnou voděodolnost pro sport anebo vyšší zvukovou kvalitu. Nové špuntové AirPody toto vše přináší spolu s patřičně navýšenou cenovkou.

Mezitím se někteří uživatelé tázali, proč v tak rychlém sledu vydal hned dvě generace AirPods. Má model Pro snad půl roku starou verzi AirPods 2 nahradit? CEO Applu Tim Cook se na toto téma vyjádřil při komentování finančních výsledků za čtvrté fiskální čtvrtletí tohoto roku.

AirPods neustále překračují očekávaní. Domnívám se, že budou stejně úspěšné i v následujícím čtvrtletí. Jsme opravdu hrdí na další produkt pro lidi, kteří volali po aktivním potlačení hluku. AirPods Pro to nyní přináší.

Jsme velmi rádi, když vidíme zájem zákazníků o AirPods Pro. Ale hádám, že zejména zpočátku to budou lidé, kteří už AirPods mají. Mnozí ale toužili po verzi s potlačením hluku pro situace, kdy se tato funkce hodí.

airpods pro

AirPods 2 a AirPods Pro bok po boku

Nové AirPods Pro se kvůli datu uvedení nestihly promítnout do výsledků hospodaření za uplynulé čtvrtletí. Jejich prodeje se odrazí až v tom následujícím.

Kategorie „nositelností“ (wearables), domácnosti a příslušenství dosáhla nových rekordů. Apple bohužel přesně nerozlišuje prodeje jednotlivých produktů, a tak musí analytici přesně odhadovat počty Apple Watch, AirPods, HomePodů a dalšího příslušenství.

AirPods 2 měly původně přijít s očekávanou bezdrátovou nabíječkou AirPower. Tu však nezvládl vyrobit ani po více než roce snažení. Funkce nabíjení hned tří zařízení najednou (standardně Watch, iPhone a právě AirPods) se ukázala jako větší výzva, než Apple čekal.

Druhá generace AirPods tak nakonec přišla samostatně s menšími vylepšeními, jako jsou čip H1, o něco vyšší výdrž na baterii nebo s bezdrátovým nabíjecím pouzdrem. AirPods Pro se tak budou podávat po boku této verze jako vyšší model a alternativa.

.