Zavřít reklamu

Větší iPad s téměř třináctipalcovou úhlopříčkou je podle mnohých již hotovou věcí. Myslí si to také Bloomberg, dle kterého byla ale nyní znovu posunuta výroba nového iPadu. Není dostatek velkých displejů.

Původně se mluvilo o tom, že má Apple iPad s 12,9palcovým displejem vydat už v minulém roce. Nakonec se vše přesunulo do prvního čtvrtletí roku 2015 a nyní zdroje Bloombergu, které nechtějí být jmenovány, tvrdí, že nejdříve se začnou velké iPady vyrábět až v září.

Tablety Applu v každém z posledních čtyř čtvrtletí zaznamenaly pokles v prodejích, a tak Tim Cook chystá odpověď právě ve formě iPadu s ještě větším displejem. Problém však je, že v tuto chvíli je v dodavatelském a výrobním řetězci nedostatek tak velkých panelů.

Ze strany Applu prozatím o plánech s velkým iPadem nepadlo ani slovo, ale podle všeho by se měl zařadit po bok současných iPadu mini se 7,9 palce a iPadu Air s 9,7 palce. Hlavní cílová skupina největšího jablečného tabletu by měla být korporátní sféra, kam se nyní Apple snaží pronikat také za podpory IBM.

Na zprávu Bloombergu následně navázal také The Wall Street Journal, který potvrdil informace o pozdější výrobě velkého iPadu, často označovaným jako „Pro“, a zároveň s odvoláním na své zdroje uvedl, že Apple pro nový tablet zvažuje nové podoby a především funkce.

Inženýři prý zkoušejí přidat USB porty, aby byla využitelná technologie USB 3.0, jež by mohla zaručit mnohem rychlejší přenos dat, až desetkrát větší než v současných USB portech. Využitelnost by to mělo mít především při přesouvání velkých objemů.

„Apple pokračuje v přepracovávání některých funkcí většího iPadu. Nyní zvažuje rychlejší technologii pro synchronizaci mezi velkým iPadem a dalšími zařízeními,“ uvedl zdroj obeznámený s vývojem, který si nepřál být jmenován. Zároveň podle něho Apple pracuje na zrychlení nabíjecího procesu, ale není jisté, zda se jedna či druhá zmínění funkce ve finální podobě „iPadu Pro“ objeví.

Zdroj: Bloomberg

Šéfredaktor Jablíčkář.cz a uživatel jablečných produktů všeho druhu.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Dává mi ligiku že větši iPad bude předastaven až s dalšími dvěma na podzim. Takhle by mell apple mezi jednotlivými modeli půl roční odstup. Podle mě je jedina možná úspěšná cesta iPadu taková, že ho apple bude vybavovat stejně jako iPhone (kvalita fotoaparátu, dioda, stejné senzory atd…) a bude se snažit jeho možnosti posunout na co největší úroveň v oblastech jako fotografie (podpora formátu raw, specializované aplikace) a další jako hudba či video. Apple by měl rozšířit podporu formátů a vyvynout nějaké své profi aplikace, které z iPadu vytěží opravdu maximum. A ty dosavadní dotáhnout na úroveň desktopu nebo aspoň lépe vybavit (vždyť Pages neumožňují a změnu barvy textu). Samozřejmě že počítač nenahradi ale hromadě lidí by to pomohlo v terénu na hrubé úpravy. Další věc je systém který měl rozhodně by t sofistikovanější. Ten současný je jen roztažená verze iPhonu a nenabízí nic moc víc ba naopak je uživatel ochuzen o některé aplikace jako kalkulačka, počasí atd. a hlavně o aplikaci Health tudíž je uživatel ochuzen o možnost kontrolovat své údaje na pohodlnějším tabletu a uživatelé bez iPhonu jsou úplné ochuzeni o možnost synchronizovat svá zdravotní data z chytrých náramků, váh… (Aplikace by bodla i na Macu) a apple by měl udělat nějaký multitasking ve smyslu toho že si aspoň budu schopen pustit video a u toho zapisovat (možná by to šlo zakombinovat do QickTime playeru) a jako poslední systémová věc možnost volby vlastního přehrávače (QuickTime polovinu věcí nepřehraje tudíž mnoho uživatelů volí při nákupu ultrabook). Co se týka uplatnění v korporátní sféře a aplikací od IBM tak to je zajímavý krok kam apple své iOS zařízení posouvá. Hardwarově by bylo skvělé kdyby se iPad mohl použít jako grafický tablet (a kdyby apple uvedl apple pen (snad by se mohlo použít i s iPhony)a kdyby měli iPady design iPhone tzn. zakulacené hrany aby si o ně člověk mohl pohodlně opřít ruku.). Byla by to další velká záminka proč by si lidé jako fotografová atd. měli pořídit iPad. A jako snad úplně poslední přidání senzorů jako teploměr, měřič tepu atd. čímž by se dal iPad použít i ve sportovní/zdravotní sféře. Jen bych ještě upravil LTE modul jehož překrývající plast zabírá opravdu hodně místa tudíž bych ho zredukoval. iPad už totiz neslouží původním účelům (konzumaci obsahu) jako v době 3,5 palcových telefonů, ale s dnešními úhlopříčkami dnes mnoho lidem stačí velký telefon. A apple by ještě neměl zapomínat na lidi vlastnící pouze iPad bez iPhonu. Apple totiž automaticky předpokládá že každý vlastní iPhone a mám ve svěm okolí spoustu lidí vlastnících iPad a telefon s Androidem či Windows phone. A měl by se snažit, aby méňe náročným uživatelům vystačil k oráci jenom iPad tzn. konzumace obsahu a vytváření obyč obsahu.

  V niečom máte pravdu, ale musím vás poopraviť v detailoch – Pages samozrejme vie meniť farbu text – ako na ip, tak aj na iPade. Na prehrávanie videí existuje veľa iných app okrem štandardného prehrávača.

  Tak měnění barev jsem si tedy nevšiml, ale je pravda že od vydání wordu používám jen ten. A tím přehrávačem jsem myslel nastavení defalutního přehrávače. Vím že existuje mraky jiných ovšem v žádném z nich si nemohu přehrát video z webu.

  Musíte se vyjadřovat přesně a rozlišovat mezi aplikací Videa na iOS a QuickTime Player na OS X. Co se týče změny barvy textu v Pages, to šlo vždy.

  S kalkulačkou, počasím a pod souhlasím. S multitaskingem ve více oknech taky, hlavně při přepisování/překládání textu je to nutnost. Ale chce to promyslet, jak by se rozhraní v takovém případě chovalo.

  Sveta pravda…iPad je len zvecseni iPhone a navyse ochudobneni o niektore funkcie.Chapem ze Apple z neho nechce urobit nahradu za plnohodnotny pocitac, ale stve ma ten nevyuzity potenicial…Ja osobne pouzivam iPad mini Retina 2 a po pravde, ak sa to nezmeni, upgrade uz nedam. Malo to byt na konzumaciu obsahu, ale ved preboha nemusi to u toho skoncit. Ak si clovek chce nieco precitat, dohladat, nemusis si kupovat tablet za 10000 od Apple. Ja pouzivam iPhone 6, na pracu mam Mac Pro a zabava je Apple TV, a po pravde, iPad mi tak nejako stagnuje…Uz ani na sluzobky ho sebou neberiem, od kedy mam iPhone 6, neviem naco ho vyuzit ked je tak obmedzeni. Majitelia 6 plus, uz vobec neviem naco by ho mali…Kludne nech z neho urobia plnohodnotnu hraciu konzolu, alebo citacku, alebo nieco, co dotiahnu na 100 percent. Takto je to z kazdeho nieco, a dokopy nic. Len moj nazor.

celý text





Čtěte více



.