Zavřít reklamu

S upgradem MacBooku Air si dával Apple skutečně načas. Na úterní keynote v New Yorku však ukázal inovovanou verzi svého nejlevnější přenosného počítače. Nový MacBook Air přináší nejenom tolik kýžený Retina displej, ale také butterfly klávesnici spolu s Touch ID, lepší trackpad, modernější design, výkonnější hardware, novou konektorovou výbavu či další dvě barevné varianty. Prodeje novinky startují příští týden ve středu, už nyní se ale můžeme podívat na první unboxing videa.

Poslední roky je u Applu zvykem, že nové produkty přednostně nabídne k otestování méně známým YouTuberům a jinak tomu není ani v případě reinkarnového Airu. Tentokrát se usmálo štěstí na několik tvůrců přímo z New Yorku, kteří kromě nového počítače dostali od kalifornského giganta také pozvání na úterní Apple Special Event. Díky tomu si tak mohli nejenom ihned po skončení keynote společně s novináři z největších světových médií vyzkoušet všechny právě představené produkty, ale hlavně si domů odnesly jeden kousek MacBook Air v novém Gold provedení.

Jednoznačně nejkvalitnější video zveřejnila YouTuberka vystupující na kanále TechMe0ut. V jejím unboxingu si můžeme prohlédnout jak zlatý MacBook Air, tak i kompletní obsah balení, který zahrnuje 30W USB‑C adaptér, dvoumetrový USB-C nabíjecí kabel, návod v novém stylu a nakonec i dvojici Apple samolepek, jež barevně ladí s šasi počítače. Slova chvály se od autorky videa snesla především na nízkou hmotnost počítače, menší rozměry, hlasitější reproduktory, Retina displej a také na větší trackpad.

MacBook Air (2018) je se začíná prodávat ve středu 7. listopadu, kdy bude dostupný i na pultech českých prodejců. Aktuálně je možné notebook předobjednat, a to nejenom na stránkách Applu, ale také u českých autorizovaných prodejců jako například Alza.cz nebo iWant. Cena za základní model (128GB SSD, 8GB RAM, 1,6GHz dvoujádrový Core i5) začíná na 35 990 korunách.

Další unboxing videa:

.