Zavřít reklamu

Společnost Apple tento týden představila plnou verzi svého operačního systému watchOS 7, po boku s iOS a iPadOS 14 a tvOS 14. V případě, že vlastníte jablečné Apple Watch, tak věřte, že se vám watchOS 7 zajisté bude líbit. Více se dozvíte v recenzi tohoto operačního systému, kterou najdete níže.

Design, ciferníky a komplikace

Po stránce vzhledu se uživatelské rozhraní watchOS 7 jako takové příliš nezměnilo, užitečných a funkčních odlišností si ale můžete všimnout například při úpravách a sdílení ciferníků. Jednotlivé prvky jsou zde řazeny mnohem přehledněji a snáze se přidávají. Co se ciferníků týče, přibyly novinky v podobě Typografu, Memoji ciferníku , GMT, Chronografu Pro, Proužků a uměleckého ciferníku. Mě osobně zaujal Typograf a GMT, na hlavní ploše svých Apple Watch si nicméně i nadále ponechám Infograf. Ve watchOS 7 nově přibyla možnost sdílení ciferníků prostřednictvím textových zpráv s tím, že si můžete zvolit, zda budete sdílet pouze ciferník nebo i příslušná data. Uživatelé rovněž získají možnost stahování nových ciferníků z internetu. Applu se také podařilo vylepšit způsob úpravy ciferníků i přidávání komplikací.

Sledování spánku

Na funkci sledování spánku jsem byla zvědavá, myslela jsem si ale, že zůstanu u aplikací třetích stran, a to zejména kvůli jejich schopnosti poskytovat podrobnější data o spánku nebo funkci chytrého buzení. Nakonec ale využívám pouze sledování spánku ve watchOS 7. Nová funkce vám nabídne možnost nastavení požadované délky spánku, času ulehání do postele i času probuzení, a informuje vás o tom, zda se vám daří plnit váš spánkový cíl. Pokud si nastavíte určitou hodinu buzení na všechny všední dny, není problém čas buzení snadno a rychle jednorázově změnit. Veškerá potřebná data pak naleznete v aplikaci Zdraví ve spárovaném iPhonu. Skvělou novinkou je možnost klepnutím na příslušnou ikonku v Ovládacím centru aktivovat noční klid, v jehož rámci se vypnou veškeré notifikace (zvuky i bannery), a do kterého můžete zakomponovat i vybrané akce, jako je třeba ztlumení nebo vypnutí světel, spuštění vybrané aplikace a další. Na displeji Apple Watch se pak noční klid projeví ztlumením displeje, na kterém se bude zobrazovat pouze aktuální čas. Pro deaktivaci tohoto stavu je zapotřebí otáčet digitální korunkou hodinek.

Mytí rukou

Další novinkou v operačním systému watchOS 7 je funkce s názvem Mytí rukou. Ta má automaticky rozpoznat, kdy si uživatel začne mýt ruce. Po detekci mytí rukou se spustí odpočítávání obligátních dvaceti vteřin, po uplynutí tohoto časového limitu hodinky svého nositele “pochválí”. Jediným nedostatkem této funkce je, že hodinky pochopitelně nerozeznají mytí rukou od mytí nádobí. S příchodem plné verze watchOS 7 přibyla ještě novinka, v jejímž rámci si můžete aktivovat připomenutí mytí rukou po příchodu domů.

Další novinky

Vylepšení se ve watchOS 7 dočkalo nativní Cvičení, kde přibyly “disciplíny” jako tanec, posilování středu těla, vychladnutí po cvičení a funkční silový trénink. Apple Watch byly obohaceny o funkci optimalizovaného nabíjení baterie, v aplikaci Aktivita máte možnost přizpůsobit nejen pohybový cíl, ale i cíl cvičení a vstávání – pro změnu cíle stačí na Apple Watch spustit aplikaci Aktivita a na její hlavní obrazovce sjet až dolů k nabídce Změnit cíle. Operační systém watchOS 7 byl testován na hodinkách Apple Watch Series 4.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Mam AW 5. Stare asi 8 mesicu. Vcera jsem nainstaloval WatchOS 7 asi ve 22:30. Do rana do 6 hodin mi ubylo 40 procent baterky. Ted v 7:15 mam baterku na 39 procentech. Jeste jsem na AW ani nesahl. Vypada to, ze mi hodinky nevydrzi ani 12 hodin. Za me je to zatim peknej pruser.

  Jsem na tom podobne. AW 4. Pred aktualizaci vydrz v pohode 2 dny. Nainstalovano WatchOS 7 a za 1h „nepouzivani“ (pouze na ruce) ubytek 20%.

  Věděli jste o tom, že systém po aktualizaci často provádí nespočet různých úloh a výpočtů na pozadí? Je to s každou aktualizací naprosto stejné. Během pár dní se výdrž ustálí.

  Taky mám AW5, ios 7 jsem testoval celou betu, předevčírem jsem stáhl finální verzi a žádný problém s baterkou za těch několik měsíců nenastal.

  Mám AW3 a po instalaci 7 se mi začali hodinky samovolně a opakovaně restartovat. Na netu jsem nic nenašel. Má někdo podobnou zkušenost?

  AW4 – po updatu po pár hodinách vybito, zamrzání sytému a jednotlivých aplikací. Po několika letech užívání applu první takové problémy s neodladěním.

  Mám aw 4, po aktualizaci na OS7 snad žerou i trávu na zahradě ? bez jakéhokoliv používání kapacita baterie padá rychleji a rychleji. Zkoušel jsem restart, ale žádná změna, vypadá to že do večera nevydrží ( ráno v 9:00 bylo 100% )

  Mne pomohlo odparovanie hodiniek a nanovo naparovat s tym ze ich nastavis ako nove hodinky (nie obnovou zo zalohy).

  Přesně tak, zrušil jsem párování, tím pádem šli AW do továrního nastavení a následně spároval nanovo, ale obnovil jsem z poslední zálohy, která se vytvoří při rušení párování. Po sparovani se AW dostaly do normálního režimu ( vydrž cca 2 dny) při cvičení taktéž zaznamenávají celou trasu a ne jen výchozí bod. Takže vše v normálu ?
  Díky Honzo ?

  Taky Vám po aktualizaci na AW5 na Watch OS7 nefunguje umělecký ciferník? Měl by se po zvednutí zápěstí měnit, ale nemění se, jen když na něj značknu prstem.

  Mam AW4 a po aktualizaci na OS7 vydrzi baterie cca 6 hodin, fakt nechapu ?. Pred aktualizaci normalni vydrz 1,5 dne. Nevi nekdo, jak se da vratit do hodinek OS6 ?

celý text

Čtěte více.