Zavřít reklamu

iOS 11 přinesl kromě novinek v operačním systému jako takovém další velice zásadní změnu, která se týkala podoby App Store. Po několika letech Apple svůj obchod s aplikacemi předělal a při představování zástupci společnosti pěli ódy na to, jak je nové rozvržení a grafika efektivní. Výhrad vůči novému designu (a zejména vůči zrušení některých populárních rubrik) bylo spousty jak se však nyní ukazuje, nový App Store funguje dokonale, zejména co se týče viditelnosti jednotlivých aplikací.

Analytická společnost Sensor Tower vydala nový report, ve kterém porovnávají počty stažení aplikací, které se nějakým způsobem dostali na tzv. featured list. Jedná se o aplikace, které mají po dobu jednoho dne pozici na titulní straně App Store.

Zpráva ukazuje, že aplikace jež se dostanou do některých z denních rubrik (například App of the Day či Game of the Day) zažívají obrovský nárůst v počtu stažení za týden. V případě her, kterým se podařilo do této rubriky dostat je nárůst stažení oproti běžným dnům více než 800%. V případě aplikací pak jde o nárůst o 685%.

messages-image2330691413

Další nárůsty v počtu stažení, byť ne tak extrémní, zažívají aplikace jež se dostaly na další seznamy a žebříčky, které se v App Store nachází. Například Stories z titulní obrazovky, Theme Feature v rámci tématických akcí či populární aplikace zobrazené na vybraných App listech.

Jak se tedy zdá, ti, co mají to štěstí a společnost Apple jejich hru/aplikaci vybere pro potřeby nějaké promoakce, zažívají obrovský nárůst v prodejích. Dle informací z analýzy to však vypadá, že se tohoto hýčkání dočkávají jen velcí a zavedení vývojáři, u kterých prodeje her či mikrostransakcí z nich ve finále obohacují i společnost Apple. 13 z 15 vývojářů, jejichž hry byly součástí nějaké promo akce, stojí za tituly s více než milionem stažení v USA.

Velký fanoušek Applu a technologií obecně. Ať už jde o počítače, konzole, audio, video a všechno ostatní, co se kolem toho motá.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.