Zavřít reklamu

Kolik baterie spotřebovávají jednotlivé aplikace na vašem iPhonu nebo iPadu? Dalo by se říci, že samozřejmě ty, které využíváte nejvíce. Díky funkci využití baterie to ale můžete zjistit poměrně přesně. Řekne vám i, kolik času nad jednotlivými tituly trávíte. Díky tomu můžete omezit jejich využití, a tím také zvýšit výdrž baterie iPhonu nebo iPadu. 

Jak zjistit, co využívá baterii na iPhone

Chcete-li se podívat na přehled úrovně nabití baterie a vaší aktivity s telefonem nebo tabletem během posledního dne ale i po 10 dní zpětně, jděte do Nastavení -> Baterie. Zde uvidíte jasně daný souhrnný přehled. Nejsou to ale jediné informace, které zde vyčtete.

Stačí vám totiž klepnout na jeden sloupec vymezující určité období, který vám následně zobrazí statistiky právě během něho (může se jednat o určitý den nebo rozmezí hodin). Jasně zde tak vidíte, které aplikace v tomto období přispívaly k využívání baterie, a jaký je poměr využití baterie pro danou aplikaci. Pokud se chcete podívat, jak dlouho byly jednotlivé aplikace využívány na obrazovce nebo na pozadí, klepněte na Zobrazit aktivitu. 

U každé aplikace mohou být uvedeny tyto možnosti využití: 

  • Aktivita na pozadí znamená, že aplikace prováděla něco na pozadí a využívala při tom baterii. 
  • Zvuk znamená, že aplikace běžící na pozadí přehrává zvuk. 
  • Žádné pokrytí signálem nebo Slabý signál znamenají, že zařízení hledá signál nebo je používáno při slabém signálu. 
  • Zálohování a obnova značí, že zařízení se zálohovalo do iCloudu nebo obnovovalo ze zálohy na iCloudu. 
  • Připojeno k nabíječce znamená, že aplikace byla používána jenom tehdy, když se zařízení nabíjelo. 

Zjistíte zde i to, kdy bylo vaše zařízení naposledy připojeno k nabíječce a jaká byla poslední úroveň nabití. Klepnutím kamkoli mimo sloupce se vám zase zobrazí celkový přehled. 

Chcete prodloužit výdrže baterie? Změňte nastavení 

Při prohlížení informací o spotřebě se vám můžou zobrazit návrhy jako například Zapnout automatický jas nebo Upravit jas obrazovky. To se stane tehdy, když software vyhodnotí, že změna těchto nastavení by mohla prodloužit výdrž baterie. Pokud na iPhonu chcete prodloužit výdrž baterie, nabízí se samozřejmě i zapnutí Režimu nízké spotřeby. 

.