Zavřít reklamu

Microsoft v sobě nezapřel obchodního ducha. Nevyvíjí jen pro svůj vlastní operační systém Windows Phone, ale rovněž pro kdysi vysmívaný a nyní konkurenční iOS. V App Store se v posledních dnech objevily hned tři nové aplikace z dílny redmondských vývojářů – SkyDrive, Kinectimals a OneNote pro iPad.

SkyDrive

Jako první si vezmeme na paškál aplikaci SkyDrive, která vyšla 13. prosince a je k dispozici zdarma. Kdo zná služby Microsoftu, ví, že SkyDrive je cloudové úložiště, kam se můžete přihlásit, pokud již máte účet na Hotmailu, Messengeru nebo Xbox Live, ale také si samozřejmě můžete vytvořit zcela nový účet na SkyDrive.com.

Na SkyDrive můžete skladovat jakýkoliv obsah a následně ho prohlížet odkudkoliv, kde máte připojení k internetu. A nyní i z iPhonu. Přímo ze svého jablečného telefonu můžete přes oficiální aplikaci nahrávat fotografie a videa, vytvářet a mazat složky a samozřejmě také prohlížet již nahrané dokumenty.

App Store – SkyDrive (zdarma)

Kinectimals

V App Store se také objevila první hra z dílny Microsoftu. Na iPhony, iPody touch a iPady se dostává populární hra z Xbox 360 Kinectimals. Pokud hrajete Kinectimals právě na herní konzoli od Microsoftu, máte možnost si v iOS verzi odemknout dalších pět zvířátek.

Právě o zvířátka totiž ve hře jde. V Kinectimals jste na ostrově Lemuria a s sebou máte svého virtuálního mazlíčka, o něhož se musíte starat, krmit ho a hrát si s ním. Na iOS zařízení by měla oblíbená hříčka přinést podobný herní zážitek jako je na Xboxu, především co se grafiky týče.

App Store – Kinectimals (2,39 €)

OneNote pro iPad

Aplikace OneNote je sice v App Store už od začátku roku, ale až verze 1.3 vydaná 12. prosince přinesla rovněž verzi pro iPad. OneNote pro iPad je k dispozici zdarma, nicméně má omezení na 500 poznámek. Pokud chcete vytvořit poznámek víc, musíte zaplatit necelých 15 dolarů.

Jak jste již tedy jistě vytušili, OneNote pro iPad je aplikace pro zachycení všech možných poznámek, nápadů a úkolů, na které narazíme. OneNote umí vytvořit textové i obrázkové poznámky, umí v nich vyhledávat a nechybí ani možnost vytvoření to-do listu s odškrtáváním úkolů. Pokud navíc používáte službu SkyDrive, můžete své poznámky synchronizovat s dalšími zařízeními.

Pro používání OneNote je nutné vlastnit alespoň Windows Live ID. V App Store je rovněž k dispozici iPhone verze OneNote se stejným omezením na 500 poznámek, ovšem update na neomezenou verzi stojí o deset dolarů méně.

App Store – Microsoft OneNote pro iPad (zdarma)

My Xbox Live

Microsoft do App Store poslal v posledních dnech ještě jednu aplikaci – My Xbox Live. O ní jsme vás již informovali v posledním Jablečném týdnu.

Šéfredaktor Jablíčkář.cz a uživatel jablečných produktů všeho druhu.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    to: milan kabel
    Ba, ba, Photosync… a to stačí dát do vyhledávání v AppStore kouzelné slovíčko Microsoft :-) Holt pytel se roztrhl… a zrovna photosync je ten, co by měl být na prvním místě.. Ale zdá se, že je to jen o těch aplikacích, co vypadly při nedávném roztrhnutí pytle a ne dříve :-)

celý text

Čtěte více.