Zavřít reklamu

Pokud vlastníte jablečné hodinky Apple Watch, tak jste si je mohli pořídit hned z několika důvodů. Jedním z nich může být například motivace k dodržování každodenní fyzické aktivity, druhým zase jednoduché zobrazení příchozích upozornění přímo na vašem zápěstí. Tento druhý důvod je samozřejmě velmi praktický, avšak pokud si hodinky nebudete hlídat, tak si může kdokoliv poblíž vás všechna vaše oznámení přečíst, což samozřejmě nemusí být ve všech případech úplně vhodné.

V tomto návodu si ukážeme jednoduchou, ale velmi užitečnou funkci, díky které vám tajně za vašimi zády už nikdy nikdo upozornění či zprávy číst nebude. V klasickém případě se vám na displeji Apple Watch zobrazí příchozí upozornění tak, že se prvně ukáže, z jaké aplikace pochází, a poté se zobrazí samotný text oznámení. Inženýři z Applu však do watchOS přidali možnost, s jejíž pomocí se příchozí upozornění nemusí ihned zobrazit. Po aktivaci této funkce se tedy zobrazí jen název aplikace, ze které oznámení pochází, a text oznámení se zobrazí až poté, co se prstem dotknete displeje. Pokud chcete tuto funkci, jenž nese název Soukromíoznámení, aktivovat, níže najdete postup, jak na to.

Funkci Soukromí oznámení můžete jednoduše aktivovat na vašem iPhonu. V tomto případě stačí přejít do aplikace Watch, kde se ve spodním menu přesuňte do sekce Moje hodinky. Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o něco níže, dokud nenarazíte na kolonku Oznámení, na kterou klepněte. Zde už jen stačí aktivovat druhou funkci seshora, tedy Soukromí oznámení. Nyní, kdykoliv vám přijde nějaké oznámení, tak se jeho obsah zobrazí až poté, co se prstem dotknete displeje hodinek.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více