Zavřít reklamu

Středa, IT souhrn je třeba! Tímto vás vítáme u dnešního souhrnu, který je, ostatně jako každý den, věnovaný všemu, jen ne Applu. Dnes se v první novince podíváme na zoubek chystanému Samsungu Galaxy Note 20 Ultra – na internet totiž unikly oficiální fotografie tohoto chystaného zařízení. Věřím, že tímto uděláme radost všem našim čtenářům, kteří používají Androidí zařízení. Ve druhé novince se podíváme na aplikaci WhatsApp, respektive na její verzi pro macOS. Uživatelé se totiž dočkali aktualizace, ve které byl přidán tmavý režim (a další funkce). Prostřednictvím třetí novinky vás informujeme o již několik dní trvajícím výpadku služeb T-Mobile. V poslední novince vás informujeme o obrovské sumě, kterou letos Češi investovali do kryptoměn.

Podívejte se na Samsung Galaxy Note 20 Ultra v celé své kráse

Je to již nějakou dobu nazpět, co přímý konkurent Applu, tedy společnost Samsung, představila svou vlajkovou loď s názvem Samsung Galaxy S20 Ultra 5G. Pokud se v mobilních zařízeních od Samsungu alespoň lehce vyznáte, tak určitě víte, že kromě rodiny Galaxy S disponuje Samsung také rodinou Note. Produktová rodina Note je mezi uživateli operačního systému Android vcelku oblíbená, a to i přes faux pas u jednoho ze starších modelů, které bylo nutné svolat kvůli špatným a „vybuchujícím“ bateriím. To, že Samsung nový Note chystá, bylo zřejmé již delší dobu. Nyní jsou však k dispozici vůbec první oficiální fotografie tohoto zařízení – unikly ruskému zastoupení Samsungu. Podobné úniky jsou vcelku normální i u Applu, až máme občas takový pocit, že se nejedná o úniky, ale o klasické cílené vypuštění informací. Samsung Galaxy Note 20 Ultra si můžete prohlédnout v galerii, kterou přikládám níže.

WhatsApp vydává novou aktualizaci pro macOS

WhatsApp patří se svými téměř 2 miliardami uživatelů mezi jednu z nejoblíbenějších komunikačních aplikací na světě. Kromě toho, že je WhatsApp k dispozici na mobilní zařízení, tak si jej bez problémů můžete stáhnout také na váš Mac či počítač. Facebook, který aplikaci WhatsApp spravuje, čas od času vydává různé aktualizace, které přidávají nějaké nové funkce. Tento čas nadešel právě dnes, kdy došlo k vydání nové aktualizace WhatsAppu pro macOS. Pokud vás zajímá, co je v aktualizaci nového, tak můžeme zmínit, po vzoru aplikace pro iPhony a iPady, tmavý režim (konečně). Dále se uživatelé dočkali přidání animovaných samolepek, integrace QR kódů pro rychlé přidávání kontaktů, vylepšení pro videohovory (až pro 8 lidí) a další. WhatsApp je samozřejmě k dispozici zdarma a aktualizaci můžete jednoduše provést přímo v aplikaci. Tmavý režim je kromě samotné aplikace k dispozici také na webu.

Několikadenní výpadek T-Mobile

Je to několik týdnů nazpátek, co se operátor Vodafone potýkal s výraznými problémy se svou sítí. Karta se obrátila a problémy má poslední dva dny T-Mobile. Je však nutné podotknout, že zákazníci T-Mobile problémy prakticky vůbec nezaznamenají. Nejedná se totiž o výpadky sítě, ale o výpadky podpory, respektive interních systémů. Pokud tedy máte nějaký problém a potřebujete poradit od podpory, tak se ještě nějakou dobu odpovědi nejspíše nedočkáte. Kromě toho bohužel nefungují ani zákaznické systémy na pobočkách – ani osobní návštěvou pobočky T-Mobile si bohužel jednoduše nepomůžete. První komplikace se objevily v úterních ranních hodinách a prozatím T-Mobile své problémy stále nevyřešil. Celý výpadek měl být opraven do 15:00, nestalo se ale tak. Podle posledních informací se T-Mobilu již podařilo nějaké systémy opravit, ty další si ale vyžádají další desetihodinové opravy.

Češi utrácí za kryptoměny majlant

Kryptoměny mají svůj boom ve světě již úspěšně za sebou. I když vám teď asi přijde, že se ve světě kryptoměn neděje nic zajímavého, a že kryptoměny svým způsobem upadají, tak je opak pravdou. Kryptoměny jsou nejen pro mnoho Čechů jedním z cílů investic a nutno podotknout, že zájem o ně neustále roste. Největší zájem je samozřejmě o Bitcoiny, které v Česku tvoří 90% podíl všech nakoupených kryptoměn. Pokud vás zajímá konkrétní částka, kterou Češi letos za kryptoměny utratili (potažmo kolik do nich investovali), tak je to již téměř přes dvě miliardy korun. Tyto údaje pochází od tuzemského obchodníka s kryptoměnami, Bitstocku.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.