Zavřít reklamu

Při příležitosti dubnové Keynote se nám Apple pochlubil s letos prvními novinkami, mezi kterými nechyběla očekávaná Apple TV 4K s ještě očekávanějším ovladačem Siri Remote. Právě předchozí generace ovladače se setkávala s obrovskou kritikou a uživatelé si na ni častokrát stěžovali. Apple naštěstí jejich prosby vyslyšel a představil přepracovanou verzi. Zajímavostí také je, že podle průzkumu magazínu 9to5Mac si téměř 30 % uživatelů Apple TV plánuje zakoupit pouze nový ovladač, aby jej používali se starší generací jablečné televize.

Aktuálně se nechal vyzpovídat viceprezident Applu pro produktový marketing Domácnosti a audia, Tim Twerdahl, který sdílel několik zajímavých informací. Ten se nejprve ohlédl do historie ovladačů obecně, kdy zmínil, že dříve jsme mohli přeskakovat vždy dvojnásobkem rychlosti, tedy 2x, 4x a 8x, což nebylo úplně ideální řešení. Sami si v tomto směru můžete uznat, že hned několikrát jste to kvůli tomu „přepískli“ a skončili až za pasáží, kterou jste chtěli najít. Přesně proto se při tvorbě Siri Remote nechali v Applu inspirovat klasickým iPodem a jeho oblíbeným, klikacím kolečkem, které je nově i na ovladači. Díky kombinaci nejrůznějších poznatků dokázali vytvořit perfektní ovladač, který si jablíčkáři jistojistě oblíbí.

Twerdahl zároveň vyzdvihl tlačítko pro Siri, které se nachází na pravé straně ovladače. K tomuto dodal, že jejich cílem je samozřejmě přijít s co možná nejkomfortnějším řešením. Přesně proto zmiňované tlačítko umístili na pravou stranu, stejně jako je tomu na jablečných telefonech. Ať už tedy jablíčkář drží v ruce iPhone či Siri Remote, hlasovou asistentku Siri si může aktivovat úplně stejný způsobem. Následně to zakončil slovy o tom, že nová Apple TV 4K spolu se svým ovladačem je skvěle připravena na budoucnost, a to podporou vyšší obnovovací frekvence, HDR a podobně.

.