Zavřít reklamu

I když jsme se v úvodním slově k zahájení WWDC21 o novinkách ve službě Najít nic nedoslechli, neznamená to, že by nebyly přítomny. Apple s iOS 15 totiž vylepší i tuto svou lokalizační platformu. Je ale možná škoda, že na lokalizaci vypnutých nebo smazaných zařízení a upozornění na oddělení budeme muset čekat až do podzimu. 

Najít v iOS 15 bude nově moci lokalizovat takové zařízení, které je vypnuté, nebo bylo na dálku smazané. První případ je užitečný v situaci, kdy má zařízení nízkou kapacitu baterie a vybije se, tedy i vypne. Aplikace tak pravděpodobně bude ukazovat poslední známou polohu. Případ druhý pak odkazuje k tomu, že i po vymazání zařízení nebude možné sledování deaktivovat.

Aby bylo zajištěno, že si nikdo nekoupí odcizené zařízení, které je stále uzamčeno na Apple ID původního majitele, tak úvodní obrazovka „hello“ jasně ukáže, že je dané zařízení uzamčené, lokalizovatelné službou Najít a především i stále někým vlastněné. Jedná se tedy o další krok v boji Applu proti tomu, aby se jeho zařízení stávala terčem případných zlodějů a tímto je prakticky demotivovala k neoprávněnému obohacování se.

Upozorni, když zůstanou pozadu 

Služba Najít v iOS 15 se nicméně naučí ještě upozornění, když necháte některé své zařízení doslova za sebou. Funkce se jmenuje „Notify When Left Behind“ a bude obsahovat přepínač, jehož zapnutím budete upozorňováni na oddělení od zařízení, od AirTagu nebo kompatibilní položky třetí strany spolupracující se sítí Najít. Můžete zde dokonce nastavit výjimky pro určitá místa, tedy typicky domácnost, kancelář atd.

Zdroj: macrumors.com

Celé to ale naráží na fakt, že tato upozornění, která umí zařízení třetích stran již dlouhá léta, přinese Apple až s aktualizací iOS 15. Znamená to, že se řečených novinek dočkáme nejdříve v září letošního roku, pokud si tedy nechcete instalovat beta verze systému. Apple by konečně měl přehodnotit logiku věci svých nativních titulů a začít je distribuovat „mimo“ systém, aby jim mohl poskytovat aktualizace nezávisle na aktualizaci samotného systému. 

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více