Zavřít reklamu

Twitter, společnost stojící za stejnojmennou sítí, dnes oznámila, že se chystá na burzu cenných papírů. Oznámení se objevilo na Twitteru, jak jinak. Žádost o vstup na burzu byl podán v tajnosti, což podle amerického zákona JOBS Act znamená, že společnost má menší obrat než jednu miliardu dolarů za rok. Kdyby tuto hranici přesáhla, musela by své výsledky hospodaření před vstupem zveřejnit. Ostatně odhaduje se, že minulý rok společnost vydělala 350 milionů dolarů.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Odhad hodnoty společnosti samotné se pak pohybuje kolem deseti miliard. O vstupu Twitteru na burzu se spekulovalo už delší dobu, server All Things D tvrdil, že k tomu dojde v první polovině tohoto roku. Mikroblogovací síť s více jak 200 miliony uživatelů tak následuje Facebook, který vstoupil na trh akcií minulý rok a v současné době má kapitalizaci kolem 109 miliard dolarů. Na burze tak budou všechny tři největší sociální sítě světa – Facebook, Twitter a Google+.

Twitter je mimo jiné také velkým partnerem Applu, sociální síť je integrovaná do iOS už od poloviny roku 2011 (o rok dříve než Facebook) a poté se dostala i do OS X 10.8 Mountain Lion. Twitter také dříve integroval do své služby Ping, dnes již mrtvý pokus Applu o hudební sociální síť.

Zdroj: TheVerge.com

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více