Zavřít reklamu

Diskuzní platformě Reddit se v poslední době začíná dařit čím dál tím lépe. Tento týden se objevila zpráva o tom, že hodnota této populárnější platformy dokonce přesáhla hranici deseti miliard dolarů.

Diskuzní platforma Reddit se mezi uživateli internetu již řadu let těší velké oblibě. Podle nejnovějších zpráv se z Redditu postupně stává úspěšný gigant, jehož hodnota nyní přesáhla hranici deseti miliard dolarů, a poté, co se jí v rámci financování od investorů podařilo získat 140 milionů dolarů. Finální očekávaná částka by se pak měla vyšplhat na 700 milionů dolarů. Reddit souběžně pracuje také na tom, aby byl jeho obsah co nejméně škodlivý. Z diskuzních fór na této platformě jsou aktivně odstraňovány veškeré projevy rasismu, misogynie a další. Reddit si tak chce připravit cestu k tomu, aby se v blízké budoucnosti mohl stát veřejně obchodovatelnou společností.

Spoluzakladatel platformy Reddit Steve Huffman ve svém nedávno potvrdil, že Reddit coby veřejně obchodovatelná společnost je stoprocentně v plánu, dodal ale, že jeho provozovatelé zatím nemají stanovený žádný konkrétní časový rámec. Huffman je ale toho názoru, že všechny dobré firmy by se měly stát veřejně obchodovatelnými, když budou moci. V současné chvíli platforma Reddit nejvíce profituje z reklam, ve srovnání s giganty mezi sociálními sítěmi, jako je třeba společnosti Facebook, se ale stále ještě jedná o relativně zanedbatelný výdělek. Reddit se v současnosti může pochlubit 52 miliony aktivních uživatelů denně, a více než stovkou tisíc aktivních subredditů. Společnost Reddit jako taková byla založena v roce 2005 Alexisem Ohanianem a Stevem Huffmanem.

Nové funkce v Google Meet

Společnost Google se po nějaké době opět rozhodla, že svou komunikační platformu Google Meet obohatí o několik nových funkcí. Tentokrát se jedná o funkce, které souvisí s ovládáním a soukromými zprávami v rámci Google Meet. Uživatelé mohou nově ve virtuální konferenci přidat až pětadvacet dalších hostujících účastníků. Tito účastníci budou mít přístup k ovládání celé konference, a budou tak moci rozhodovat například o tom, kdo bude moci sdílet obsah obrazovky, posílat zprávy v chatu, a budou moci také ztlumit jediným kliknutím všechny ostatní účastníky, případně ukončit celou schůzku.

Uživatelé platformy Google Meet také nově získají možnost blokace přístupu anonymních uživatelů k probíhající schůzce nebo třeba možnost umožnění pozvaných uživatelů k automatickému připojení ke schůzce bez předchozího požadavku. Uživatelé aplikace Google Meet pro iOS zařízení se nových funkcí dočkají 30. srpna.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.