Zavřít reklamu

Dnešní souhrn nejnovějších událostí z oblasti IT a technologií bude tentokrát zaměřený na herní průmysl. Budeme se například zabývat žalobou, která míří na společnost Sony kvůli vadným ovladačům k její nejnovější herní konzoli PlayStation 5. Řeč bude také o plánech, které má Google nachystané na letošní rok ohledně své herní streamovací služby Google Stadia, nebo o plánovaném microsoftím tabeltu Surface Pro 8.

Práce na Surface Pro 8

Již před nějakou dobou se začalo proslýchat, že Microsoft plánuje v letošním roce vydat další generaci svého populárního tabletu Surface Pro. Firma na rozdíl od některých jiných technologických společností ale nemá žádné pevně dané časové schéma, věnované představování nových produktů, proto je přesné datum vydání Microsoft Surface Pro 8 zatím zahaleno tajemstvím. Řada lidí spoléhala na jeho brzký příchod, namísto toho ale Microsoft všechny překvapil představením business verze modelu Surface Pro 7+. Ti, kteří se obávali, že “osmička” nakonec představena nebude, si mohou oddechnout – dnešní zprávy s odvoláním na důvěryhodně zdroje totiž potvrdily, že Microsoft na Surface Pro 8 stoprocentně pracuje, a že je jeho příchod plánován na letošní podzim. Zároveň se objevily zprávy o tom, že v případě Surface Pro+ zůstane Microsoft u verze pro firmy, a řadoví uživatelé se tohoto modelu bohužel nedočkají. Microsoft Surface Pro 8 by měl přinést řadu výrazných vylepšení, po designové stránce by se ale od svého předchůdce neměl v ničem odlišovat.

Žaloba kvůli ovladači k PS5

Jistá americká advokátní kancelář se rozhodla podat žalobu na společnost Sony. Předmětem žaloby jsou ovladače DualSense k její nejnovější herní konzoli PlayStation 5. Advokátní kancelář Chimicles Schwartz Kriner & Donaldson-Smith (CSK&D), která se v minulosti angažovala například ve věci žaloby kvůli ovladačům Joy-Con pro konzoli Nintendo Switch, vyzývá nespokojené hráče k tomu, aby se k žalobě připojili prostřednictvím online formuláře. V žalobě kromě jiného stojí, že ovladače DualSense trpí defektem, jehož vlivem se postavy ve hře pohybují bez podnětu ze strany hráče a bez toho, aby se hráč byť jenom dotkl ovladače. Kvůli této chybě se hraní z pochopitelných důvodů stává prakticky nemožným. Stížnosti tohoto typu se začaly hojně objevovat na různých sociálních sítích nebo třeba na diskuzní platformě Reddit, a řada hráčů se se zmíněným problémem setkala již při prvním použití herní konzole PS5. Žaloba viní společnost Sony také z toho, že o problému věděla, protože tímto neduhem trpěly také některé ovladače DualShock 4 k PlayStation 4. Uživatelé si stěžují také na to, že přestože je oprava ovladačů provedena v záruce, musí platit nemalé částky za odeslání ovladačů do servisu. Žaloba požaduje soudní řízení, v jehož rámci by společnost měla poškozeným uhradit finanční kompenzaci. V době psaní tohoto článku se firma Sony k žalobě zatím nijak oficiálně nevyjádřila.

Plány Google Stadia na rok 2021

Společnost Google tento týden oznámila své plány pro svou herní streamovací službu Google Stadia na letošní rok. Ke konci tohoto roku by se hráči měli dočkat stovky různých her včetně titulů FIFA 21, Judgement nebo Shantae: Half-Genie Hero. Nabídka her v rámci služby Google Stadia by se v letošním roce měla také stát mnohem pestřejší. Ředitel Google Stadia Phil Harrison v této souvislosti uvedl, že služba byla původně spuštěna s cílem zpřístupnit ty nejpopulárnější tituly hráčům tak, aby byly hratelné prakticky kdykoliv a odkudkoliv. “Po nedávném vydání Cyberpunku 2077 na Stadia, zavedení možnosti hraní na všech typech zařízení včetně iOS a celkové celosvětové expanzi můžeme říci, že Stadia opravdu funguje tak, jak má,” uvedl Harrison, a dodal, že přesně takovou vizi měl Google do samého počátku. Harrison dále také uvedl, že v letošním roce chce Google umožnit herním vývojářům a tvůrcům využít možností platformy Stadia k tomu, aby mohli dostat své herní tituly přímo k hráčům. “Vnímáme důležitou příležitost ke spolupráci s partnery, kteří hledají herní řešení, vystavěné na pokročilé technické infrastruktuře služby Stadia,” uvedl Harrison s tím, že věří, že se Stadia postupem času stane místem pro dlouhodobé a udržitelné podnikání na poli herního průmyslu.

.