Zavřít reklamu

Baví vás hra Cyberpunk 2077 a chtěli byste si ji zahrát také v multiplayer režimu? Tvůrci zmíněné hry – herní studio CD Projekt Red – tuto možnost podle svých vlastních slov v žádném případě nevylučují, jen si na to ještě budeme muset nějaký ten pátek počkat. Na co čekat nemusíme je další konkurence pro populární audio chatovací platformu Clubhouse – kromě Facebooku a Twitteru se totiž do těchto vod chystá brzy zaplout také profesní síť LinkedIn. V dnešním souhrnu uplynulého dne bude řeč také o Facebooku, tentokrát v souvislosti s chystanými novými nástroji, které mají uživatelům poskytnout více kontroly nad zobrazovaným obsahem.

Cyberpunk 2077 jako multiplayer?

Cyberpunk je i několik měsíců po svém uvedení stále žhavým tématem. Nejprve se o něm mluvilo v souvislosti s únikem dat společnosti CD Projekt Red, nedávno zase v souvislosti s velkou aktualizací. Nyní se pro změnu spekuluje o tom, že bychom se v budoucnosti možná mohli dočkat režimu více hráčů. Tyto spekulace počátkem týdne potvrdil také šéf vývojářského studia CD Projekt Red, Adam Kiciński, který v této souvislosti dále uvedl, že by vydání multplayeru mělo být součástí komplexního vylepšování Cyberpunku. Kiciński dále také uvedl, že studio pracuje na vytvoření online technologie, která bude integrovaná do vývoje budoucích her. Vedení společnosti CD Projekt Red původně o multiplayeru Cyberpunku mluvilo jako o samostatném online projektu. V dohledné době se jej však téměř jistě nedočkáme – vedení studia uvádí, že se v letošním roce chce stále ještě soustředit spíše na vylepšování stávající verze.

Další konkurence pro Clubhouse

Vypadá to, že s konkurencí pro populární audio chatovací aplikaci Clubouse se v poslední době takřka roztrhl pytel – svou vlastní variantu Clubhousu chystá například Facebook nebo Twitter, na seznam konkurentů se nejnověji přidala také profesionální síť Linkedin. Její vedení včera oficiálně potvrdilo, že v současné chvíli probíhá testování příslušné audio chatovací platformy. Na rozdíl od ostatních platforem tohoto typu má audiochat Linkedinu propojovat především ty, kteří mají zájem o profesionální spolupráci, hledají práci nebo naopak zaměstnance. Vedení společnosti Linkedin uvádí, že se pro vytvořen audio chatovací platformy rozhodl na základě četných podnětů ze strany svých uživatelů. Konkurence Clubhousu v žádném případě nespí. Společnost Twitter v současné chvíli provádí beta testování své platformy s názvem Twitter Spaces, na podobné funkci pracuje také společnost Facebook.

Nová funkce Facebooku

Společnost Facebook musí už několik let čelit neustálé kritice svého liknavého postoje k soukromí svých uživatelů a k tomu, jak velkou (respektive malou) kontrolu jim dává nad způsobem zobrazování obsahu na sociální síti. Facebook nyní představil zbrusu novou funkci, která má uživatelům značně ulehčit rozhodování o tom, jaký druh obsahu se bude zobrazovat v jejich kanále novinek. Nová funkce plní v podstatě úlohu filtru, který mohou snadno ovládat sami uživatelé. Budou tak schopni přepínat mezi algoritmicky generovaným obsahem, nejnovějšími příspěvky a příspěvky od oblíbených uživatelů. Zmíněná nová funkce se pomalu začíná šířit mezi uživatele již tento týden. Mezi prvními se jí v příslušné aplikaci dočkají majitele smartphonů s operačním systémem Android, o něco později – odhadem v horizontu několika dalších týdnů – pak přijdou na řadu také majitelé iPhonů. Facebook podle vyjádření svého vedení chystá v budoucnu také další způsoby, které jim maji pomoci porozumět způsobu a zákonitostem zobrazování obsahu v jejich kanále příspěvků.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více