Zavřít reklamu

Jméno Elon Musk bylo v první polovině tohoto roku skloňováno snad ve všech pádech, ať už v souvislosti s aktivitami společností Tesla a SpaceX, nebo s jeho tweety o kryptoměnách. Nyní se pro změnu objevila zpráva o tom, že Musk v roce 2018 neodvedl ani dolar na federálních daních. Kromě této zprávy se v dnešním souhrnu budeme věnovat například iPhonům 13, budoucím MacBookům nebo nové funkci v iOS 15.

Apple začal zajišťovat certifikace pro iPhony 13

Přestože nás od představení nové generace iPhonů dělí ještě dobrého čtvrt roku, Apple nezahálí a již se připravuje na spuštění jejich prodejů. Vyplývá to minimálně z databáze Euroasijské hospodářské komise, ve které se před pár desítkami minut objevily nové smartphony od Applu s dosud nepoužitými identifikátory A2628, A2630, A2635, A2640, A2643 a A2645. A jelikož letos žádné jiné iPhony než “třináctky” svět neočekává, takřka 100% se za těmito identifikátory skrývají právě ony. Více se dočtete v článku iPhony 13 se blíží, Apple začal zajišťovat jejich certifikace.

iOS 15 nabídne lepší možnosti správy vzpomínek ve Fotkách

Apple spolu s operačním systémem iOS 15 představí také ještě lepší možnosti správy a ovládání obsahu, který uživatelům nabídnou nativní Fotky prostřednictvím funkce Vzpomínky. Majitelé iOS zařízení budou nově moci ještě podrobněji rozhodovat o tom, jaké fotky se budou objevovat ve Vzpomínkách, ale také to, jaké záběry se budou objevovat na widgetu nativních Fotek na ploše jejich iPhonu. Více se dočtete v článku iOS 15 nabídne lepší možnosti správy vzpomínek ve Fotkách.

Elon Musk v roce 2018 nezaplatil ani dolar na daních

Elon Musk není jen skvělým vizionářem a hlavou SpaceX či Tesly. Jde taky pravděpodobně o člověka, který moc nemá rád daně. Podle analýzy Elon Musk, jenž je momentálně druhým nejbohatším člověkem na světě, v roce 2018 neplatil federální daně z příjmů. Elon mezi lety 2014 až 2018 zaplatil za růst svého majetku o 13,9 miliard dolarů na daních celkem 455 milionů dolarů, přičemž jeho zdanitelný příjem činil 1,52 miliard dolarů. V roce 2018 ale neplatil nic. Více se dočtete v článku Elon Musk má co vysvětlovat, v roce 2018 nezaplatil ani dolar na daních.

Start výroby nových MacBooků klepe na dveře

Letošní WWDC nakonec navzdory četným spekulacím nepřinesla žádné novinky, co se hardwaru týče. Řada indicií ale nyní poukazuje na to, že by Apple mohl svůj přepracovaný 14″ a 16″ MacBook představit v průběhu třetího nebo čtvrtého kvartálu letošního roku. Zmíněné modely by měly nabídnout vyšší rychlost, lepší výkon, a měly by být osazené procesory M1X. Více se dočtete v článku Start výroby nových MacBooků s M1X klepe na dveře.

.