Zavřít reklamu

V dnešním souhrnu dne budou opět ještě doznívat dozvuky pondělní Keynote k letošní WWDC – řeč bude například o funkcích v macOS nebo o nové funkci Digital Legacy. Kromě toho ale přijde řada také na téma malwaru v Čechách, budoucí české Siri nebo LTE Apple Watch.

Macy v Česku nejčastěji ohrožuje reklamní malware

Kybernetické hrozby se navzdory zažitým představám nevyhýbají ani zařízením Apple s operačním systémem macOS. V květnu je nejčastěji ohrožoval adware, neboli škodlivý kód, který šíří nevyžádanou reklamu. Mezi nejčastější detekce proniknul také malware, který se zaměřuje na těžbu kryptoměn pomocí výpočetního výkonu zařízení oběti. Vyplývá to ze statistiky společnosti ESET pro Česku republiku. Více se dočtete v článku Macy v Česku nejčastěji ohrožuje reklamní malware.

Apple znovu potvrdil Siri v češtině

Siri v češtině se zřejmě již brzy stane realitou! Vyplývá to minimálně z oficiálních podpůrných stránek Apple, které začínají být postupně překládány do češtiny. Na jedné z nich – konkrétně na stránce věnované používání Siri na Apple zařízeních obecně – pak dokonce naleznete český příklad jednoho z příkazů – konkrétně „Hey Siri, jaké je dnes počasí?“. K aktualizaci této stránky navíc došlo teprve minulý měsíc. Více se dočtete v článku Apple znovu potvrdil Siri v češtině.

Apple v nových OS vyřeší jeden z problémů rodin zesnulých jablíčkářů

Když Apple při své úvodní Keynote k letošní vývojářské konferenci WWDC představoval své nové operační systémy, zmínil také novou funkci s názvem Digital Legacy. Jedná se o program, v jehož rámci mohou uživatelé určit hned několik svých kontaktů pro případ úmrtí. Tyto vybrané kontakty budou mít přístup k Apple ID daného uživatele, stejně jako k jeho osobním informacím. Více se dočtete v článku Apple vyřeší s příchodem nových OS jeden z problémů rodin zesnulých jablíčkářů.

Apple začal v ČR prodávat LTE Apple Watch

Na druhý červnový týden budou mnozí tuzemští jablíčkáři vzpomínat s velkým nadšením. Kromě WWDC a tedy i odhalení nových verzí operačních systémů Applu jsme se totiž v průběhu dopoledne dozvěděli o tom, že se v Česku od pondělí 14. června rozběhne vymodlená podpora LTE u Apple Watch. Cellular modely záhy zalistovali všichni přední prodejci Apple produktů v čele s Alzou, Mobil Pohotovostí či iStores a nyní je lze koupit už i od Applu. Jejich zařazení do prodeje však proběhlo na jeho Online Storu v naprosté tichosti. Více se dočtete v článku Apple začal v ČR oficiálně prodávat LTE Apple Watch.

Apple přes nový macOS pomalu zařezává Macy s Intelem

Stalo se přesně to, čeho se mnozí jablíčkáři vlastnící Macy s procesory od Intelu obávali. Řeč je konkrétně o prvním větším zářezu jejich strojů ze strany Applu od jeho oznámení přechodu na vlastní procesrovoá řešení ve formě čipů Apple Silicon. Právě těm totiž kalifornský gigant podle svých slov nový macOS Monterey maximálně přizpůsobil, což s sebou však přineslo i určitá omezení právě pro stroje s Intely. Více se dočtete v článku Apple přes nový macOS pomalu zařezává Macy s Intelem.

.