Zavřít reklamu

Tak dlouho se spekulovalo o AR brýlích z dílny společnosti Facebook, až je samotný Facebook nejprve přislíbil jako svůj příští hardwarový produkt a nakonec na ně ve spolupráci se společností Ray-Ban vytvořil tajuplný teaser. Nyní už víme, že s AR brýlemi od Facebooku bude spojené dnešní datum. Ve druhé části našeho dnešního souhrnu dne bude řeč o sociální síti Twitter, která se chystá zavést funkci „něžného blokování“. Jak to bude vypadat v praxi?

Facebook a Ray-Ban lákají uživatele na nové AR brýle

Ještě relativně nedávno nám přišla představa chytrých brýlí z produkce společnosti Facebook spíše jako sci-fi. Spekulace a především plány ohledně těchto brýlí ale začaly postupem času nabývat čím dál konkrétnějších rozměrů, a v průběhu první poloviny tohoto týdne jsme se mohli definitivně přesvědčit o tom, že se produktu tohoto typu nakonec skutečně dočkáme. Společnosti Facebokk a Ray-Ban totiž vydaly hned několik příspěvků, ve kterých oficiálně oznamují, že se bližších informací dočkáme již v průběhu dneška. Na Facebook Stories šéfa Facebooku Marka Zuckerberga se objevilo video s POV záběry, které by teoreticky mohly pocházet z těchto brýlí, a které naznačují, že brýle budou vhodné pro celou řadu různých typů aktivit a téměř do každého počasí.

Projekt Aria pracuje s rozšířenou realitou, není ale určen pro běžné spotřebitele: 

Výrobce brýlí Ray-Ban mezitím na svůj web umístil propagační stránku, na které se nachází silueta brýlí spolu s datem 09. 09. 2021 a výzvou k tomu, aby se případní zájemci registrovali k odběru dalších informací o vydání brýlí. Z informací na této stránce nicméně nijak nevyplývá, kdy přesně by měly být brýle oficiálně vydány, nebo zda je 9. září opravdu datem jejich oficiálního představení. Větou o „příběhu, který budete chtít zaručeně sledovat“, web společnosti Ray-Ban zjevně naráží na již zmíněný příspěvek Marka Zuckerberga. Na Zuckerbergově videu se mimo jiné nachází také Andrew Bosworth, který má ve společnosti Facebook na starost virtuální a rozšířenou realitu. Společnost Facebook své zatím nevydané brýle považuje za významný krok k dalšímu modelu, který by měl již plně podporovat rozšířenou realitu. Zuckerberg letos v červenci potvrdil, že brýle mají být příštím hardwarovým produktem, který má vzejít z dílny společnosti Facebook.

Twitter testuje další novou funkci

Vypadá to, že populární sociální síť Twitter má pro své uživatele neustále nachystanou spoustu nových funkcí. Tou nejnovější by měl být takzvaný „soft block“, tedy možnost odstranit vybrané uživatele ze seznamu sledujících, aniž by došlo přímo k jejich blokaci. Funkce odstranění vybraného účtu ze seznamu sledujících se zatím nachází v testovací fázi, a to pouze na Twitteru ve verzi pro rozhraní webových prohlížečů. Pokud se osvědčí a bude vše fungovat tak, jak má, měla by se tato novinka již zanedlouho stát součástí oficiální nabídky nástrojů sítě Twitter, a měla by být dostupná ve všech jeho verzích.

Twitter Soft Block

Zahájení testování zmíněné funkce bylo oznámeno v jednom z oficiálních twitterových příspěvků. Odstranění vybraného účtu ze seznamu sledujících by podle přiloženého screenshotu mělo být velmi rychlé a jednoduché. Postačí kliknout na ikonku tří teček napravo do vybraného účtu a zvolit jeho odstranění. Z oznámení na screenshotu dále také vyplývá, že dotyčný se o tom, že byl odstraněn ze seznamu sledujících, nedozví – respektive na tuto skutečnost nebude upozorněn notififikací. Pokud si ale odstranění všimne sám a bude chtít daný účet opět začít sledovat, může tak učinit. Jedná se o jakousi „něžnější“ variantu klasické blokace, při které dotyčný přijde o možnost číst tweety vybraného účtu a zasílat jeho tvůrci soukromé zprávy.

.