Zavřít reklamu

Většinou jsme zvyklí na to, že staré musí uvolnit místo novému. V mnoha případech to platí i letos, na druhou stranu zde máme i ty produkty, které se svého nástupce nedočkaly a Apple je přesto zaříznul. Může za to buď USB-C nebo i ekologie. 

iPhone 12 

Apple běžně prodává ještě dvě starší generace iPhonů k té aktuální. V případě iPhonů 14 to byly tedy iPhony 13 a 12, kdy logicky s příchodem iPhonů 15 musel nejstarší model z kola ven. Přímo v Apple Online Store jej tak již nekoupíte. 

iPhone 13 mini 

Oproti výše uvedenému je zde situace trochu jiná, i když velice podobná. Základní modely se prodávají lépe, než ty s přídomkem mini nebo Plus, proto když Apple představil iPhony 14, přestal také prodávat iPhone 12 mini. Nyní s představením iPhonů 15 přestal prodávat iPhone 13 mini a až příští rok přijdou iPhony 16, nekoupíte už iPhone 14 Plus.

iPhony 14 Pro

U iPhonů s přídomkem Pro nabízí Apple ve svém Online Store vždy jen jednu generaci, a to tu nejnovější. S příchodem iPhonů 15 Pro tedy vypadly iPhony 14 Pro. Samozřejmě jsou ještě dostupné skrze jiné prodejní sítě, to ale jen do vyprodání zásob. Pokud vás tedy novinky příliš neuchvátili a spokojíte se s loňským top modelem, příliš dlouho neváhejte, jinak jej neseženete.

Apple Watch Series 8 a Apple Watch Ultra 

Společnost nám představila novou generaci Apple Watch, která jasně nahrazuje tu předešlou. Obě by vedle sebe nemohly existovat už je proto, kolik málo (i když důležitých) novinek zde máme. To stejné platí i u Apple Watch Ultra 1. generace. Pokud je chcete, musíte k prodejcům, nikoli do Apple Online Store.

AirPods Pro 2. generace s Lightning konektorem 

Tou novinkou, kterou Apple na Keynote zmínil, byl USB-C konektor jejich nabíjecího pouzdra. Novinek je ale vlastně o něco více, jak si můžete přečíst zde. Apple se zbavuje Lightningu a logicky tím přestává prodávat starší model, i když se dle něho jedná o stejnou generaci.

MagSafe Battery Pack 

Jen dva roky vydržel v nabídce společnosti Apple MagSafe Battery Pack, tedy powerbanka, kterou jednoduše uchytíte na záda svého iPhonu a budete jej bezdrátově nabíjet. Spíš než jeho ukončení se předpokládala prostá aktualizace, kde Lightning nahradí USB-C, nicméně nestalo se tak a produkt přestala společnost úplně prodávat.

MagSafe Duo (dvojitá nabíječka) 

S touto dvojitou nabíječkou můžete nabíjet jak iPhone, a to bezdrátově, tak Apple Watch. Jenže energii k ní přivádíte skrze kabel s Lightning konektorem, což je také jasný důvod k tomu, proč ji Apple ukončil. Mohl jej sice i zde nahradit USB-C, ale prodeje asi neodpovídaly představám, proto se s touto powerbankou loučíme.

Kožená pouzdra a řemeny 

FineWoven je u Applu nová kůže. Ten se tak zbavil krytů na iPhony a řemenů na Apple Watch z kůže a dalších kožených doplňků, kdy je v určitém ohledu nahrazují právě produkty z tohoto materiálu. Kožených doplňků se u společnosti nedočkáme ani v budoucnu, protože kůže je „ekologicky“ náročná. Co na tom, že se má o poznání menší poločas rozpadu než právě tento materiál vyráběný z recyklovaných rybářských sítí.

 Nové iPhony 15 a 15 Pro koupíte např. zde

.