Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

O produkci Apple Car by se ve finále mohl postarat Foxconn

Prakticky od počátku roku se na internetu objevují nejrůznější informace o chystaném Apple Car, které spadá pod takzvaný Project Titan. Nejprve se hovořilo o potenciální spolupráci Applu s automobilkou Hyundai, která by se pouze starala o produkci. Podle dostupných informací měl kalifornský gigant jednat s nejrůznějšími světovými automobilkami, přičemž tyto nepsané dohody ztroskotaly dříve, než vůbec byly přeneseny na papír. Renomovaní výrobci aut totiž nechtějí plýtvat svými zdroji na něco, co ani neponese jejich název. Navíc k tomu by se tak nějak teoreticky stali pouhou pracovní silou k jablečnému úspěchu.

Koncept Apple Car:

Ve finále to se zmiňovanou produkcí bude pravděpodobně jinak a očekává se, že se Apple obrátí na svého dlouholetého partnera – společnost Foxconn či Magna. Tuto informaci anonymně prozradil přímo pracovník cupertinské společnosti, kdy zmínil, že právě Foxconn je silným spojencem. Stejně je tomu totiž i v případě iPhonů a ostatních produktů. Ty jsou totiž nejprve vymyšleny v Cupertinu, ale následná produkce se poté odehrává ve fabrikách firem Foxconn, Pegatron a Wistron. Apple totiž nedisponuje žádnou výrobní halou. Tento zažitý a fungující model bude pravděpodobně použit i u Apple Car. Pro zajímavost si můžeme uvést vzkvétající Teslu, která naopak investuje miliardy dolarů do vlastních továren a má tak celý proces kompletně pod kontrolou. Je každopádně více než jasné, že takovýto scénář v případě Applu (zatím) nehrozí.

Oblíbená aplikace Notability díky Mac Catalyst přichází na macOS

Nejoblíbenější aplikace pro psaní a správu poznámek na iPad konečně přichází na operační systém macOS. Řeč je samozřejmě o populárním Notability. Vývojářům se podařilo aplikaci přenést na druhou platformu za pomocí technologie Mac Catalyst, která je přesně k těmto účelům určena. Apple sám tvrdí, že díky této funkci je přenesení programů nesmírně jednoduché a o poznání rychlejší. Studio Ginger Labs, které za veleúspěšným nástrojem stojí, od nové verze slibuje stejně schopné funkce, které nyní parádně využijí výhod Macu jako takového, konkrétně tedy větší obrazovky, přítomnosti klávesnice a vyšší rychlosti.

Notability na macOS

Notability na Macu samozřejmě nabízí nejpopulárnější funkce jako detekce tvarů, oblíbené nástroje, takzvané papírové pozadí, podporu Apple Pencil za pomocí Sidecar, digitální plánovač, rozpoznání rukou psaného textu, samolepky, převádění matematických zápisů a řadu dalších. Dosavadní uživatelé této aplikace si ji nyní mohou z Mac App Storu stáhnout zcela zdarma. Pro ty, kteří program ještě nemají, si jej nyní mohou pořídit za pouhých 99 korun, namísto původních 229 korun. Za tuto částku získáte aplikaci na všechny platformy a můžete si ji tedy nainstalovat na iPhone, iPad i Mac.

.