Zavřít reklamu

Se závěrem týdne vám přinášíme také náš pravidelný souhrn spekulací, souvisejících se společností Apple. Tentokrát bude řeč hned o třech připravovaných produktech – o iPhonu 13 a jeho ceně, o nové funkci budoucích Apple Watch, a také o tom, že bychom se již v průběhu příštího roku mohli dočkat prvního iPadu s OLED displejem.

Cena iPhonu 13

Od představení nových iPhonů nás dělí už jen necelé tři měsíce. Čím více se blíží podzimní Keynote, tím se také objevuje více a více spekulací, úniků a analýz. Jedna z nejnovějších zpráv na serveru TrendForce například hovoří o tom, že by se letošních iPhonů mohlo vyrobit až 223 milionů kusů. Apple by měl podle této zprávy také udržet ceny nových iPhonů na stejné úrovni, za jakou se v loňském roce prodávaly iPhony produktové řady 12. iPhone 13 by měl být opatřen o něco menším výřezem v horní části displeje ve srovnání se svými předchůdci, a k dostání by měl být ve variantách iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. Letošní iPhony by měly být osazené čipem A15, a server TrendForce na rozdíl od některých jiných zdrojů popírá možnost vydání varianty s 1TB úložištěm. iPhony 13 by opět měly samozřejmě nabídnout také 5G konektivitu.

Budoucí Apple Watch by mohly nabídnout funkci měření teploty

Nově odhalený patent společnosti Apple napovídá, že by budoucí modely Apple Watch mohly kromě jiného nabídnout také funkci měření tělesné teploty svého majitele. Apple své chytré hodinky s každou novou generací vybavuje vždy novými funkcemi pro zdraví – v souvislosti s budoucími modely se hovoří například o měření hladiny krevního cukru a nově také o měření teploty. Druhá jmenovaná funkce by se nicméně neměla ještě objevit u Apple Watch Series 7, ale až u modelu, který spatří světlo světa v příštím roce.

Koncept funkcí Apple Watch Series 7:

Zmíněný patent pochází z roku 2019 a jeho text sice neobsahuje ani jednou zmínku o Apple Watch, z popisu ale celkem jasně vyplývá, že souvisí s jablečnými chytrými hodinkami. V patentu stojí, že nositelná elektronika v poslední době nabízí čím dál více funkcí pro sledování zdraví svých nositelů, a že jedním z klíčových ukazatelů zdravotního stavu jedince je jeho tělesná teplota. Z textu patentu dále vyplývá, že by v případě budoucích Apple Watch měla být tělesná teplota jejich nositele měřena za pomoci senzorů, přiléhajících na jeho kůži.

iPad Air s OLED displejem

Zhruba v polovině minulého týdne proletěla internetem zpráva o to, že Apple chystá na příští rok vydání nových iPadů s OLED displejem. Se zprávou na toto téma přišel již letos v březnu známý analytik Ming-Chi Kuo, a minulý týden ji potvrdil server The Elec. Zatímco v příštím roce by se OLED displejů měl dočkat iPad Air, který by měl být k dostání s úhlopříčkou displeje 10,86″, v roce 2023 by Apple měl vydat 11″ a 12,9″ OLED iPad Pro. O tom, že by Apple mohl přijít s tablety s OLED displeji, se spekulovalo již delší dobu, zatím se ale uživatelé dočkali jen iPadu s mini-LED displejem. Nemluví se ale jen o změnách po stránce displejů – Apple by podle agentury Bloomberg měl změnit také design svých iPadů.

.