Zavřít reklamu

Ještě před představením iPhonu 12 se častokrát hovořilo o příchodu displeje s vyšší obnovovací frekvencí. To se ale bohužel nestalo. Poměrně rychle se ale začaly šířit spekulace o tom, že v roce 2021 se této změny už konečně dočkáme. Konkrétně tedy iPhone 13 Pro (Max) by se měl dočkat LTPO displeje se 120Hz frekvencí, zatímco iPhone 13 (mini) nabídne obrazovku LTPS s 60 Hz.

Povedený koncept iPhonu 13 Pro:

V minulém týdnu jsme vás mimochodem informovali o tom, že dodavatel čipů již započal jejich produkci. Přípravy nových iPhonů jsou tedy v plném proudu, což navíc dnes potvrdil i portál The Elec. Podle něj totiž partneři, kteří zaštiťují výrobu displejů, taktéž započali hromadnou výrobu. Z jejich zprávy pak přímo vyplývá, kdo se postará o co. Jihokorejský gigant by měl zajistit zmiňované LTPO displeje pro dražší modely, zatímco LG si vezme do parády LTPS displeje pro standardní iPhone 13 a verzi mini. O příchodu jablečného telefonu s vyšší obnovovací frekvencí už navíc mluvil i uznávaný analytik Ming-Chi Kuo. S blížícím se představením letošní řady jablečných telefonů se na povrch dostává stále více zpráv, které tuto spekulaci potvrzují.

To ale zároveň vyvolává určité obavy. Čím vyšší obnovovací frekvenci, tak logicky i vyšší energetická náročnost. Podle nejrůznějších zpráv by tento potenciální problém měla řešit právě energeticky-úsporná LTPO technologie. Mimo této novinky se pak ještě můžeme těšit na zmenšení kritizovaného výřezu, mírné zvětšení tloušťky zařízení a vystouplejší čočky fotoaparátu.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více