Zavřít reklamu

Po týdnu vám na stránkách Jablíčkáře opět přinášíme náš pravidelný souhrn spekulací, souvisejících se společností Apple. Tentokrát bude řeč hned o dvou zatím nevydaných produktech. O Apple Watch Series 7, jejichž povedený koncept se nedávno objevil na serveru YouTube, a o Macu Pro a jeho procesoru.

Koncept Apple Watch Series 7

Nedílnou součástí čekání na vydání nových produktů z dílny společnosti Apple bývá také sledování nejrůznějších více či méně povedených, případně více či méně uvěřitelných konceptů. Mezi povedené patří také ten, který se nedávno objevil ve videu na serveru YouTube. Ukazuje se na něm možná podoba nové generace chytrých hodinek od Applu, přičemž tělo modelu na konceptu se vyznačuje charakteristickým tradičním tvarem a digitální korunkou spolu s postranním tlačítkem na místě, na kterém jsme zvyklí z předešlých modelů.

Úhlopříčka displeje hodinek z tohoto konceptu činí 1,82″ a co se operačního systému týče, můžeme si všimnout funkcí, jako je třeba podpora 5G a Wi-Fi 6 konektivity, vylepšená funkce měření nasycení krve kyslíkem nebo třeba podpory protokolu Bluetooth 5.1. V závěru videa se ukazuje také model ve zlaté barvě. Pochopitelně se jedná o koncept, který nemá nic společného se zprávami analytiků a ani s tím, jak budou nakonec Apple Watch Series 7 vypadat ve skutečnosti. Koncept je ale rozhodně zajímavý a stojí za pozornost.

Únik procesoru budoucího Macu Pro

Server MacRumors přinesl v průběhu minulého týdne zprávu o tom, že se objevily informace o technických specifikacích procesoru pro budoucí Mac Pro. Společnost Apple se nijak netají tím, že chce co nejdříve přejít u všech svých počítačů na vlastní čipy Apple Silicon. Nejnovější zprávy ale napovídají spíše tomu, že zmíněný přechod nakonec tak rychlý nebude. S odvoláním na zdroj blízký společnosti Intel server MacRumors uvádí, že by příští Mac Pro měl být ještě osazen procesorem právě z dílny Intelu. Konkrétně by se mělo jednat o procesor Intel Ice Lake Xeon W-3300.

Procesor Intel Ice Lake Xeon W-3300 by měl spatřit světlo světa v blízké budoucnosti a měl by se vyznačovat vylepšeným výkonem, vysokou bezpečností, energetickou účinností a také integrovanou akcelerací AI pro lepší zvládání nároků IoT a náročné AI. V souvislosti s budoucím Macem Pro se také spekuluje o tom, že by měl být k dostání ve dvou konfiguracích, a to s 20 a se 40 jádry. Základní konfigurace by měla nabídnout 16 výkonných a 4 účinná jádra, high-endová konfigurace pak 32 výkonných a 8 účinných jader. Mac Pro byl představen naposledy v roce 2019.

Mac Pro The Verge
Zdroj: The Verge

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více