Zavřít reklamu

Začátkem června se Apple pochlubil novými operačními systémy, přičemž největší pozornosti se samozřejmě dočkal očekávaný iOS 15. Ten nabízí spoustu novinek a parádních změn, které si můžete již nyní vyzkoušet prostřednictvím vývojářských či veřejných beta verzí. Aktuálně došlo k vydání již 4. vývojářské beta verze. Ta opět přinesla některé novinky a vy je tak již nyní můžete otestovat. Pojďme si je tedy společně všechny prohlédnout.

Safari

Apple aktuálně pracuje na co možná nejlepším designu pro jeho prohlížeč Safari v systému iOS 15. Přesně z tohoto důvodu nyní přinesl pár drobnějších změn. Například tlačítko pro sdílení obsahu se přesunulo do adresního řádku, kde nahradilo čudlík s informacemi. Zároveň jsme se dočkali návratu tlačítka pro opětovné načtení webu do adresního řádku. Zároveň jej lze vyvolat přes zmiňované tlačítko sdílení. Když pak dlouze podržíte prst na adresním řádku, zobrazí se vám možnost pro otevření záložek. Slavit mohou i fanoušci režimu čtečky. Jakmile je na dané internetové stránce tento režim k dispozici, objeví se příslušná ikonka.

Podpora pro Baterii MagSafe

Nedávno gigant z Cupertina prostřednictvím tiskové zprávy na svém Newsroomu představil přídavnou Baterii MagSafe (MagSafe Battery Pack), která slouží pro zvýšení výdrže samotného iPhonu. Podpora pro tohle příslušenství se nyní objevila i v nejnovější beta verzi.

Ikonka Fotoaparátu na uzamčené obrazovce

Jakmile máte váš iPhone uzamčený, nabízí se vám dvě ikonky. Jedna pro aktivaci svítilny a druhá pro Fotoaparát. Design druhé ikonky se dočkal menší změny, kdy Apple konkrétně z fotoaparátu odebral viditelnou spoušť. Jak to vypadá v praxi si můžete prohlédnout níže. Na levé straně se nachází dřívější verze a na pravé verze ze současné bety.

ios-15-lock-screen-camera-icon
Zdroj: MacRumors

Zkratky

Aplikace Zkratky se dočkala nové akce „Return to Home Screen,“ kterou lze samozřejmě použít ve vašich automatizacích. Tato akce se konkrétně postará o návrat na domovskou obrazovku.

Oznámení

Kategorie Oznámení, která se nachází v Nastavení, dostala přepracovanou ikonku. Jak to nově vypadá naleznete níže. Aby toho nebylo málo, tak Apple zároveň přidal novou možnost, kterou využijete při zrcadlení či sdílení obrazovky. V takovém případě jedním kliknutím dokážete vypnout veškeré notifikace.

Sdílení statusu soustředění

Operační systém iOS 15 přináší skvělou novinku, kterou je režim Soustředění. V rámci něj se můžete podstatně lépe soustředit například na vaši práci, kdy omezíte upozornění od určitých lidí či aplikací. Ve čtvrté vývojářské beta verzi navíc přibyla další vcelku užitečná možnost, kdy si můžete vybrat, s kým budete sdílet, zdali máte režim aktivní či nikoliv. Vše lze vyřešit v rámci aplikace Zprávy.

režim soustředění sdílet
Zdroj: macrumors

Změna designu vašeho účtu App Store

Apple zároveň nyní vsadil na novější design i v případě otevření vašeho účtu v App Storu. Konkrétně jsme se tak dočkali zaoblenějších hran a oddělených sekcí. Obecně by se dalo říct, že došlo k zajímavému zjednodušení, které s jistotou ocení většina jablíčkářů.

app-store-account-design
Zdroj: macrumors

Sdílení vzpomínek z Fotek

Zajímavé změny dorazily i do aplikace Fotky, kde se nově dají daleko lépe sdílet vaše vzpomínková videa. V případě zmiňovaného sdílení totiž případně dostanete upozornění na copyrightovanou hudbu, případně si budete moci vybrat odlišnou skladbu. V praxi to pak vypadá takto:

 

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více