Zavřít reklamu

Jarní událost Applu je zatím v nedohlednu. Respektive o ní společnost ještě neinformovala, i když se mnozí leakeři předháněli s datem, který byl podle nich 100%. Jednou z očekávaných novinek, kterou by měl Apple v dohledné době představit, jsou AirPods 3. generace. Sebrali jsme všechny informace i pouhé zvěsti o tom, jak tato TWS sluchátka Applu budou vypadat a co budou umět.

Oficiálně společnost Apple samozřejmě nedala o připravované novince světu vědět jediným slovem. Díky obrovskému dodavatelskému řetězci nejen komponent ale i příslušenství nicméně víme, že se novinka skutečně chystá. Proč by totiž například výrobci příslušenství dělali kryty na pouzdro nových AirPodů, kdyby neměli skutečně potvrzené, že dříve či později přijdou? Tyto informace nemá od společnosti, ale od jejich zaměstnanců a dodavatelů, kteří jednoduše vynesli informace. 

Potvrzený design sluchátek 

Vzhled novinky je vlastně už takovým veřejným tajemstvím, které zbývá jen stvrdit samotným ApplemAirPods 3. generace se zařadí do portfolia společnosti mezi 2. generaci AirPodů a AirPody Pro a to i cenou. Dle všech prognóz by měl Apple ukončit svou 1. generaci AirPodů a tu s bezdrátově nabíjeným pouzdrem zlevnit na cenu vyřazeného produktu.

Konstrukce novinky přitom bude vycházet z obou modelů, tedy klasických AirPodů i těch s přídomkem Pro. Jako v případě první a druhé generace sluchátek se tedy bude pořád jednat o pecky. K modelu Pro se ale přiblíží vzhledem, kdy bude sluchátkům zkrácena jejich ikonická stopka, ta navíc nebude směřovat přímo dolů. Vyjma neprůkazných renderů webu Gizmochina, které čerpají spíše jen ze souhrnů informací, se však již objevily i fotografie reálného produktu. Ty přinesl web 52audio.com. 

Kryt na pouzdro 3. generace si muž ůžete koupit 

Od designu sluchátek se nicméně odvíjí i tvar samotného nabíjecího pouzdra. To, že bude nabíjené bezdrátově, je jistotou. Jeho vzhled pak bude opět kombinací obou modelů. Díky menší stopce sluchátek totiž může být pouzdro nižší, díky jejímu zakřivení ale musí být zákonitě širší. Ne však tak, jak je tomu u AirPodů Pro. U těch se musí do pouzdra vejít i silikonové nástavce, takže konkrétně jejich pouzdro je ještě širší. Že tomuto tak skutečně bude nyní vlastně potvrdila i společnost ESR vyrábějící široké portfolio příslušenství. Ta vyniká zejména tím, že obvykle ihned po představení daného produktu pro něj má již připravené patřičné příslušenství. Vděčí za to opět kvalitním zdrojům z dodavatelského řetězce nejen Applu. A jak je vidět, připravena je i na nové AirPody.

Francouzský magazín iPhonesoft totiž uveřejnil zprávu, že společnost ESR již na svém e-shopu silikonové kryty na nabíjecí pouzdra AirPodů 3 nabízí. ESR tento kryt konkrétně nazývá jako „AirPods 3 (2021) Bounce Protective Silicone Case Cover“ a aktuálně jej má již v předprodeji za 8,99 EUR (cca 235 Kč) s odesláním v polovině května. Na výběr je hned 9 barevných variant. Tímto se prakticky potvrdila změna parametrů pouzdra a vlastně i samotných sluchátek, která tím pádem musí mít oproti první a druhé generaci jiný tvar. Poodhalilo nám to však i možný termín konání jarní události Applu, která by tak mohla být spíše až ke konci dubna. 

Specifikace pořád spíše neznámá 

Kdyby přišla jen změna designu, a to bez jakýchkoli nových funkcí sluchátek, nebude se jednat o jednoznačný tahák pro zákazníky. Apple ale zase nemůže všechny funkce modelu Pro přenést do nižší cenové relace, jinak ztratí potenciální zájemce o model Pro. Vyvážit tuto hranici tak pro něho bude zcela zásadní.

Jistotou je, že špunty mají lepší zvuk, protože lépe utěsní sluchovod. Vzhledem k tomu nemá příliš smysl, aby AirPody 3. generace poskytovaly aktivní potlačení šumu a režim propustnosti, stejně jako prostorový zvuk. Jenže podle fotografií i rendrerů, které jsou k dispozici, to právě vypadá, že alespoň režim propustnosti přítomen bude. Novinka by také měla dostat tlakový spínač ke snadnému ovládání hudby a přijímání hovorů. Rozhodně kladně by bylo přijato i navýšení délky přehrávání na jedno nabití, což by mohl zajistit nový čip Apple H2. Tyto informace se však potvrdí slutečně až s představením sluchátek. 

.