Zavřít reklamu

V dnešním souhrnu dne bude řeč hned o dvou různých rekordech – jeden se týká společnosti Spotify a počtu platících uživatelů její stejnojmenné hudební streamovací služby, druhý rekord souvisí se společností Google a jejími výdělky za uplynulý kvartál. Třetí zpráva již tolik veselá nebude, společnost Nintendo se totiž rozhodla, že uloží k ledu svou hru Dr. Mario World pro mobilní telefony.

Spotify dosáhlo 165 milionů platících uživatelů

Streamovací služba Spotify se tento týden oficiálně pochlubila dosažení hranice 165 milionů platících uživatelů a 365 miliony měsíčních aktivních uživatelů. Tato čísla byla oznámena v rámci vyhlašování finančních výsledků společnosti. V případě počtu platících uživatelů se jedná o meziroční nárůst o 20 %, v případě měsíčního počtu aktivních uživatelů o meziroční nárůst o 22 %. Konkurenční hudební streamovací služby v podobě Apple Music a Amazon Music tato čísla oficiálně nezveřejňují, podle údajů společnost Music Ally má Apple Music odhadem 60 milionů platících uživatelů a Amazon Music 55 milionů platících uživatelů.

Spotify posluchaci

Čím dál větší popularitě se na Spotify těší také podcasty, a Spotify tento segment své činnosti také náležitě rozvíjí, pokračuje v nejrůznějších akvizicích a investicích. Nedávno například společnost Spotify odkoupila exkluzivní práva na podcasty Call Her Daddy a Armchair Expert, a již nějakou dobu pod ní spadá také platforma Podz. V nabídce hudební streamovací služby Spotify najdete momentálně 2,9 milionů podcastů.

Rekordní výdělky Googlu

Společnost Google dosáhla v průběhu uplynulého kvartálu rekordního výdělku ve výši 17,9 miliard dolarů. Nejvýdělečnějším se ukázal segment vyhledávání Google, který firmě vynesl více než 14 miliard dolarů. Výdělky z reklamy na serveru YouTube stouply ve zmíněném období na sedm miliard dolarů, a podle Googlu by toto číslo mohlo díky prudce se zvyšující popularitě krátkých videí Shorts v budoucnu ještě více stoupnout. Konkrétní čísla, týkající se příjmu z prodeje jednotlivých hardwarových produktů, jako jsou třeba smartphony, Google oficiálně nezveřejňuje. Tento segment je zahrnut v kategorii „Ostatní“, která za dané období vynesla Googlu celkem 6,6 miliardy dolarů.

Sbohem, Dr. Mario World

Společnost Nintendo počátkem tohoto týdne oznámila, že má v plánu „vyřadit z provozu“ svou mobilní hru s názvem Dr. Mario World. K definitivnímu uložení této hry k ledu by mělo dojít k prvnímu listopadu tohoto roku. Hra Dr. Mario World byla představena zhruba před dvěma lety a jedná se zároveň také o první hru z dílny společnosti Nintendo, kterou čeká tento osud. Podle údajů pocházejících od společnosti Sensor Tower byla hra Dr. Mario World nejméně úspěšným titulem mezi všemi hrami pro smartphone od společnosti Nintendo. Příliš dobře se v tomto směru podle Sensor Tower nedaří ani další nintendovské hře, která nese nýzev Super Mario Run. Nejvýdělečnější hrou z dílny společnosti Nintendo, která je určená pro mobilní telefony, je Fire Emblem Heroes, která firmě přináší ještě vyšší výdělek, než všechny ostatní herní tituly dohromady. Hry pro chytré mobilní telefony tvoří nicméně jen zanedbatelnou část příjmů společnosti Nintendo – v loňském roce se jednalo jen o 3,24 % celkového příjmu.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.