Zavřít reklamu

Výraznější rozdíly mezi jednotlivými modely příští generace iPhonu a vychytané displeje VR/AR zařízení od Applu. To jsou témata, kterými se budeme zabývat v dnešním souhrnu spekulací za uplynulý týden.

Výraznější rozlišení budoucích modelů iPhonů

Analytik Ming-Chi Kuo se minulý týden vyjádřil na adresu budoucích modelů iPhonů. Společnost Apple by podle Kua měla u jednotlivých verzí příštích modelů svých smartphonů zavést ještě výraznější rozdíly, a to s cílem generovat ještě větší zisk. Jednotlivé varianty by s tak díky specifickým funkcím a vlastnostem měly získat přesněji definovanou cílovou skupinu spotřebitelů. Podle Kua by k výraznější diferenciaci funkcí mělo dojít již s příchodem příští generace iPhonů.

V současné chvíli se od sebe iPhone 14 a iPhone 14 Plus liší především velikostí displeje a výdrží baterie, podobně je tomu v případě iPhonu 14 Pro a iPhonu 14 Pro Max. Kuo ale uvádí, že s příští generací by výraznějších odlišností mohlo být více. iPhone 14 Pro Max by tak mohl například být jediný modelem, který nabídne periskopický teleobjektiv.

Superkvalitní displej VR/AR zařízení od Applu

Po kratší odmlce zařazujeme do souhrnu spekulací také další zprávu, týkající se budoucího VR/AR zařízení z dílny cupertinské společnosti. Podle zprávy, uveřejněné na serveru The Elec, by se budoucí jablečný VR/AR headset mohl dočkat displeje, disponujícího opravdu vysokou ostrostí a kvalitou. Apple údajně vznesl na společnosti Samsung Display a LG Display požadavky na výrobu displejů s rozlišením 3500 ppi, přičemž právě těmito displeji má firma v plánu osadit své headsety.

Nepředpokládá se ovšem, že by těmito displeji byla vybavena hned první generace VR/AR headsetů od Applu, která má být podle některých teorií představena již počátkem příštího roku. Podle některých zpráv ale již v tuto chvíli probíhá vývoj další generace, která by již měla tyto displeje nabídnout. Displeje by měly využívat technologii s názvem OLEDos, navrženou speciálně pro tento typ produktu, a využívající křemík namísto tradičního skla.

.