Zavřít reklamu

Přestože představení nových iPhonů proběhlo relativně nedávno, už se objevují spekulace o budoucích modelech. Tento týden se začalo opět spekulovat o možném skládacím iPhonu, který by měl podle nedávno zaregistrovaného patentu disponovat funkcí opravy drobných škrábanců na displeji. Dnes bude také řeč o možném úniku detailů, týkajících se budoucích iPadů Pro.

Možný únik informací o chystaných iPadech Pro

Nejrůznější úniky má řada z nás obvykle spojné se zprávami více či méně známých leakerů. Občas se ale stane, že informace o dosud nevydaných produktech nechtěně vyzradí naprosto seriózní zdroj. Podobně tomu bylo i v případě připravovaných iPadů, kdy se o únik nechtěně postarala firma Logitech, to díky dokumentu podpory. Společnost Logitech má ve svém portfoliu kromě jiného také stylusy, které jsou kompatibilní i s tablety od Applu. Byl to právě dokument o kompatibilitě, který Logitech umístil na své webové stránky, a ve kterém si redaktoři serveru 9to5Mac všimli zmínky o kompatibilitě se dvěma modely iPadů.

Logitech podpora iPad Pro

Na zmíněném webu byl jmenovitě uveden 12,9″ iPad Pro 6. generace a 11″ iPad Pro 4. generace, přičemž u obou zmíněných zařízení byla poznámka o tom, že budou vydána již brzy. Žádné další podrobnosti u těchto iPadů uvedeny nebyly, a firma Logitech zmíněný výpis ze svých webových stránek obratem odstranila. Dočkáme se letos říjnové Apple Keynote s uvedením nových tabletů? Nechme se překvapit.

Chystá se samoopravitelný skládací iPhone

Po delší době se opět začaly rojit spekulace také o možném skládacím iPhonu. Internetem začala znovu kolovat řada více či méně povedených konceptů, a mluví se také o tom, jaké vlastnosti by měl skládací iPhone nabídnout. V průběhu uplynulého týdne přinesl server AppleInsider zprávu, podle které by zmíněný model mohl disponovat schopností opravy lehkých škrábanců na displeji.

Společnost Apple podle dostupných informací již nějakou dobu pracuje na vývoji technologie, která by zařízením umožnila opravit následky běžného používání a zacházení. Podobně jako v případě jiných novinek o tom svědčí patent, který si firma nechala zaregistrovat. Zmíněný patent popisuje nejen specifický způsob kombinace pevných a ohebných komponent displeje, ale také jakousi „samoléčbu“. Příliš srozumitelnými podrobnostmi ale bohužel patent opravdu nedisponuje – maximum, které z něj lze vyčíst, je zmínka o speciální krycí vrstvě displeje s ohebnou částí.

.