Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Apple potvrdil ukončení prodeje iMacu Pro

V nabídce jablečných počítačů najdeme hned několik různých modelů, které se liší svými vlastnostmi, velikostí, typem a určením. Druhou nejprofesionálnější volbou z nabídky je přitom iMac Pro, o kterém se vlastně ani moc nemluví. Tento model se totiž od svého představení v roce 2017 nedočkal žádného vylepšení a moc uživatelů jej nepreferovalo. Apple se pravděpodobně z těchto důvodů nyní rozhodl pro ukončení jeho prodeje. Aktuálně je produkt přímo na jablečném Online Storu prozatím k dispozici, avšak je u něj napsán text: „Do vyprodání zásob.

Apple celou situaci okomentoval se slovy, že jakmile dojde k vyprodání posledních kusů, prodej bude kompletně ukončen a iMac Pro už posléze jako nový neseženete. Místo toho přímo jablíčkářům doporučuje sáhnout po 27″ iMacu, který se světu představil v srpnu roku 2020 a jedná se o velice preferovanou variantu. Uživatelé si navíc v případě tohoto modelu mohou podstatně lépe navolit konfiguraci a dostat se tak na vyšší výkon. Tento zmiňovaný jablečný počítač nabízí 5K displej s podporou True Tone, přičemž za příplatek 15 tisíc korun můžete sáhnout po verzi se sklem s nanotexturou. Nadále nabízí až desetijádrový procesor Intel Core i9 10. generace, 128 GB operační paměti, 8TB úložiště, dedikovanou grafickou kartu AMD Radeon Pro 5700 XT, FullHD kameru a lepší reproduktory spolu s mikrofony. Připlatit si také můžete za 10Gb Ethernet port.

Je také možné, že pro iMac Pro už v nabídce Applu zkrátka nebude místo. V posledních měsících se totiž hojně hovoří o příchodu redesignovaného iMacu s novou generací čipů z rodiny Apple Silicon, který se po designové stránce přiblíží high-end monitoru Apple Pro Display XDR. Cupertinská společnost by tento produkt měla představit ještě letos.

Apple pracuje na chytrých kontaktních čočkách

V dnešní době se obrovské popularitě těší virtuální (VR) a rozšířená realita (AR), které nám dokáží poskytnout notnou dávku zábavy v podobě her, nebo nám usnadnit náš život, například při měření. V souvislosti s Applem se už několik měsíců hovoří o vývoji chytrého AR headsetu a chytrých brýlích. Dnes se internetem začala šířit velice zajímavá zpráva, která pramení od renomovaného analytika Ming-Chi Kua. Ten ve svém dopisu investorům poukázal na nadcházející plány Applu ohledně AR a VR produktů.

Kontaktní čočky Unsplash

Podle jeho informací bychom se představení AR/VR headsetu měli dočkat již v příštím roce, přičemž příchod AR brýlí poté datuje na rok 2025. Zároveň také zmiňuje, že cupertinská společnost pracuje na vývoji chytrých kontaktních čoček pracujících s rozšířenou realitou, což by mohlo neuvěřitelně změnit svět. Ačkoliv Kuo k tomuto bodu nepřidal žádné bližší informace, je jasné, že čočky by narozdíl od headsetu či brýlí nabídly podstatně lepší zážitek ze samotné rozšířené reality, která by následně byla o poznání „živější.“ Tyto čočky by minimálně ve svých počátcích byly kompletně závislé na iPhonu, který by jim propůjčoval úložiště i výpočetní výkon.

Apple by měl údajně být zainteresovaný v oblasti „neviditelné výpočetní techniky,“ o které řada analytiků tvrdí, že se jedná o nástupce dosavadní éry „viditelné výpočetní techniky.“ Chytré kontaktní čočky by posléze mohly být představeny ve 30. letech tohoto století. Měli byste o podobný produkt zájem i vy?

.